mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar i Land Rover sprzedane

Jaguar i Land Rover sprzedane

Choć o tym fakcie wiadomo już było nieoficjalnie od dłuższego czasu, to jednak najprawdopodobniej dopiero podczas targów w Genewie, 5 lub 6 marca, informacja ta zostanie publicznie ogłoszona.

Jaguar i Land Rover sprzedane
Wtedy to, podczas specjalnej konferencji prasowej zostaną ogłoszone szczegóły przejęcia obu brytyjskich marek, jakie znajdowały się do tej pory w rękach Forda, przez indyjski koncern Tata Motors.

Pierwsze informacje, jakoby indyjska firma była zainteresowana nabyciem od Forda obu luksusowych marek wchodzących w skład grupy PAG (Premier Automotive Group), pojawiły się już ponad pół roku temu. Jednak negocjacje przedłużały się w czasie, m.in. z powodu żądań wysuwanych przez brytyjskie związki zawodowe. Do produkcji aut obu marek wykorzystywane są bowiem podzespoły, w tym m.in. i silniki, produkowane w dwóch fabrykach na terenie Wlk. Brytanii - w Bridgend (Walia) i Dagenham (niedaleko Londynu). Związki zawodowe chciały uzyskać zapewnienia, że po sprzedaży tych marek, wciąż te elementy będą pochodzić od Forda.

Wybór 5-6 marca nie jest też do końca przypadkowy. Będą trwały bowiem targi motoryzacyjne w Genewie, na których pojawią się tysiące dziennikarzy z całego świata. Jednak Ford nie zgodził się, by ogłoszenie tej informacji miało miejsce już 4 marca (pierwszy dzień prasowy), wtedy to główne zainteresowanie dziennikarzy ma się skupić na nowej generacji modelu Fiesta.

Podobne wiadomości:

Tata weźmie wszystko

Tata weźmie wszystko

Aktualności 2008-01-31

Sprzedaż Jaguara i Land Rovera w decydującej fazie

Sprzedaż Jaguara i Land Rovera w decydującej...

Aktualności 2007-11-05

Komentuj:

~Lech 2008-03-06

Darek, ty kompletnie nie rozumiesz tej sprawy. Hindusi są teraz tacy jacy są właśnie dlatego , że Anglicy ich tak bardzo "wykorzystywali" i nauczyli ich kilku potrzebnych umiejętności. Nie daj sie zwariować lewackiej propagandzie , myśl samodzielnie.

~Darek 2008-03-06

No to się angolom porobiło tyle lat wykorzystywali hindusów a teraz oni będą ustawiać angoli na swoje miejsce i dobrze im tak:) za tyle lat kolonializmu niech pokutują :)))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.