mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar na topie

Jaguar na topie

W ciągu 2004 roku angielska marka luksusowych aut umocniła swoją pozycję na rynkach europejskich. Dzięki modelom S-type Diesel i X-type Estate, osiągnięto rekordowe wyniki w Anglii i całościowo w Europie.

Jaguar na topie

32.598 samochodów znalazło ogółem nabywców na Wyspach Brytyjskich, co stanowi wzrost o 11,2% w stosunku do 2003 i 9,4% w stosunku do poprzedniego rekordu z 2002 roku, kiedy to sprzedano 29.797 aut. Natomiast na pozostałych rynkach Starego Kontynentu Jaguar sprzedał 24.337 samochodów, co również stanowi wzrost - aż o 24,6%. Globalna sprzedaż w 2004 roku wyniosła 118.918 aut, co jest jednak spadkiem o 1,3%.

Na taki wynik miała wpływ głównie sytuacja na kluczowym rynku amerykańskim. Osłabienie dolara pociągnęło za sobą konieczność podniesienia cen aut przez tamtejszych dystrybutorów. Dodatkowo ciągle obserwowana tendencja do przesiadania się z luksusowych sedanów do nie mniej wygodnych terenówek, wydaje się przybierać na sile. Jaguar w USA zanotował spadek aż o 16,4% w porównaniu z 2003 rokiem.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, nie zrealizowano założonych celów ilościowych, ale poczyniono postępy na wszystkich rynkach zbytu. W Anglii i Europie dużym powodzeniem cieszą się Diesle, a w USA nowy, wydłużony XJL (LWB), który stanowi już prawie 5% tamtejszej sprzedaży.


Podobne wiadomości:

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?