mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar na topie

Jaguar na topie

W ciągu 2004 roku angielska marka luksusowych aut umocniła swoją pozycję na rynkach europejskich. Dzięki modelom S-type Diesel i X-type Estate, osiągnięto rekordowe wyniki w Anglii i całościowo w Europie.

Jaguar na topie

32.598 samochodów znalazło ogółem nabywców na Wyspach Brytyjskich, co stanowi wzrost o 11,2% w stosunku do 2003 i 9,4% w stosunku do poprzedniego rekordu z 2002 roku, kiedy to sprzedano 29.797 aut. Natomiast na pozostałych rynkach Starego Kontynentu Jaguar sprzedał 24.337 samochodów, co również stanowi wzrost - aż o 24,6%. Globalna sprzedaż w 2004 roku wyniosła 118.918 aut, co jest jednak spadkiem o 1,3%.

Na taki wynik miała wpływ głównie sytuacja na kluczowym rynku amerykańskim. Osłabienie dolara pociągnęło za sobą konieczność podniesienia cen aut przez tamtejszych dystrybutorów. Dodatkowo ciągle obserwowana tendencja do przesiadania się z luksusowych sedanów do nie mniej wygodnych terenówek, wydaje się przybierać na sile. Jaguar w USA zanotował spadek aż o 16,4% w porównaniu z 2003 rokiem.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, nie zrealizowano założonych celów ilościowych, ale poczyniono postępy na wszystkich rynkach zbytu. W Anglii i Europie dużym powodzeniem cieszą się Diesle, a w USA nowy, wydłużony XJL (LWB), który stanowi już prawie 5% tamtejszej sprzedaży.


Podobne wiadomości:

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Jaguar I-Pace Concept - elektryczny kocur

Jaguar I-Pace Concept - elektryczny kocur

Premiery 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.