mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar nie na sprzedaż

Jaguar nie na sprzedaż

Pojawiające się pogłoski, iż Ford zamierza sprzedać markę Jaguar są nieprawdziwe. Takie zapewnienia przedstawił dziennikarzom szef Ford of Europe, Lewis Booth.

Od jakiegoś czasu można było usłyszeć, iż drugi co do wielkości amerykański producent, firma Ford, zamierza pozbyć się brytyjskiej marki Jaguar. Informacje te, choć niepotwierdzone, mogły wydawać się prawdziwe, z tego względu, iż Ford, aby wyjść z kryzysu musiał pozbyć się nierentownych elementów składających się na całość koncernu. A marka Jaguar należy do tej części koncernu, która przynosi największe straty. Jako najpoważniejszego kandydata do kupna Jaguara wymieniano firmę Renault, której na europejskim rynku brakuje jakiegoś markowego partnera, za jakiego z pewnością postrzegana jest marka Jaguar. Ponadto sytuacja finansowa francuskiego koncernu jest obecnie co najmniej stabilna, tak więc inwestycje w przynoszącą straty markę Jaguar byłyby jak najbardziej możliwe.

Na razie jednak, jak wydaje się, nic nie wyjdzie z tych spekulacji. Co więcej, Lewis Booth zapowiedział, iż w 2005 roku europejski oddział Forda wygeneruje zysk przed opodatkowaniem rzędu 100-200 milionów dolarów. Dużo łagodniej dla firmy przebiegać też będzie proces redukcji zatrudnienia o planowane 2.600 osób bez konieczności przymusowych zwolnień.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando