mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar pod kwarantanną

Jaguar pod kwarantanną

Producent luksusowych samochodów marki Jaguar zarządził w sieciach dilerskich USA, Kanady oraz Południowej Korei, aby tymczasowo wstrzymano sprzedaż modeli z serii XJ, wyprodukowanych w latach 2006 oraz 2007, z powodu wycieków z baku paliwowego.

Jaguar pod kwarantanną

W środę Jaguar poinformował salony znajdujące się na wybranych kontynentach, aby przeprowadziły tak zwaną 'kwarantannę', która zabrania tymczasowo dalszej sprzedaży nowych, a także używanych modeli XJ. Najprawdopodobniej numery seryjne samochodów dotkniętych usterką zaczynają się od G49701, a kończą się na H13209.

Cały problem miał swoje ognisko w Stanach Zjednoczonych, gdzie 16 sierpnia powołano specjalną agencję ds. bezpieczeństwa drogowego. Wielu niezadowolonych klientów zgłosiło do niej, nękające ich usterki, co w konsekwencji spowodowało kontrolę tych samochodów. Dużo osób narzekało na to, że po napełnieniu baków paliwem, w ich garażach pojawiały się kałuże spowodowane wyciekającym paliwem.

Przedstawiciel prasowy Jaguara Tim Watson poinformował, że póki co badane są przyczyny tej usterki. Jak dotąd nie wiadomo ile samochodów zostało dotkniętych defektem. Producent jest na etapie sprawdzania, ile samochodów z wadliwego zakresu dostało się już w ręce konsumentów. Dlatego też, nie poinformowano jeszcze klientów o jakiejkolwiek akcji przywoławczej. Według raportu NHTSA, wycieki paliwa zostały spowodowane przez usterkę baku, a nie przez rurkę wlewu, jak pierwotnie przypuszczano. Problem mógł wystąpić nawet dzień po zatankowaniu samochodu.

Oficjalny importer samochodów marki Jaguar w Polsce, poinformował nas, że samochody sprzedawane na naszym rynku wolne są od powyższej wady i nie wymagają wizyty w Autoryzowanej Stacji Serwisowej.

Czytaj także:

JCB chce kupić Jaguara (2006-08-24)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Cena podstawowa już od: 419 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XJ Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Seria XJ Jaguar XJ

Podobne wiadomości:

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w...

Aktualności 2017-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.