mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jaguar potwierdził lokalizację nowej fabryki

Jaguar potwierdził lokalizację nowej fabryki

Koncern Jaguar Land Rover potwierdził oficjalnie lokalizację nowej fabryki, która nie powstanie w Polsce. Zamiast tego zostanie wybudowana na Słowacji.

Jaguar potwierdził lokalizację nowej fabryki
Nowy obiekt koncernu JLR powstanie w miejscowości Nitra. Budowa nowej inwestycji pochłonie 1,5 miliarda dolarów. Zatrudnienie przy pełnym obłożeniu wyniesie 2800 osób, a będą tam produkowane nowe modele marki Jaguar i Land Rover.

Budowa rozpocznie sie na początku przyszłego roku. Producent podaje, że pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy dopiero w 2018 roku. Na początek Brytyjczycy planują tam produkować 150 tys. egzemplarzy rocznie, ale z czasem wolumen ma się zwiększać.

Dość długo trwały spekulacje na temat tego, gdzie zostanie wybudowana nowa fabryka. Oprócz Słowacji pod uwagę były brane kraje takie jak Polska, Meksyk czy Stany Zjednoczone. Finalnie koncern JLR nie zdecydował się budować w naszym kraju i wybrał Słowację ze względu na to, że w tym kraju zlokalizowało się już kilku producentów, a w pobliżu działa ponad 300 dostawców z branży motoryzacyjnej.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar fabryka

Podobne wiadomości:

Jaguar F-Pace - ceny w Polsce

auto motor i sport 2015-12-23

Nowy SUV Jaguara właśnie został wyceniony na polskim rynku. W salonach pojawi się dopiero w marcu, ale już wiemy jaką kwotę trzeba na niego przygotować. Zobacz, ile kosztuje Jaguar F-Pace w Polsce.

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~greg15 2016-02-05

I mieliśmy paru kretynów w rządzie co spaprali negocjacje. Szkoda że nie w Polsce.... Ale cóż - będziemy mieli mniej zanieczyszczeń przemysłowych i więcej ziemniaków.

~dyni 2016-01-22

szkoda

~GFX 2015-12-14

pierwsze egzemplarze dopiero w 20180 roku... To długo będą budować tęfabrykę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.