mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak Polacy kupują foteliki samochodowe?

Jak Polacy kupują foteliki samochodowe?

Gdy w samochodzie podróżuje mały pasażer, fotelik to nie tylko kwestia jego komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Okazuje się, że Polacy często wybierają ten element wyposażenia na ostatnia chwilę.

Jak Polacy kupują foteliki samochodowe?
Z badań przeprowadzonych w pięciu krajach europejski wyszło, ze 48 procent polaków oczekujących potomka decyduje się na zakup fotelika dopiero w momencie narodzin dziecka. Na dodatek robi to w pośpiechu, korzystając z ofert sklepów internetowych. Nierzadko okazuje się, że dziecko w pierwszych tygodniach swojego życia jest przewożone na kolanach rodziców.

Najbardziej zapobiegliwi w tej kwestii są Brytyjczycy. Na zakup fotelika decydują się już na początku ciąży. Tuż po nich są Niemcy, Hiszpanie oraz Francuzi. Polacy robią to zwykle dopiero po narodzinach dziecka.

W dużej mierze wynika to jednak z obyczajów panujących w naszym kraju. Zwykle nie kupujemy rzeczy dla dzieci, które jeszcze się nie narodziły, gdyż często jest to traktowane jako zła wróżba. Jednak kupowanie w pośpiechu, tuż po narodzinach, również nie jest dobre, ponieważ brakuje wtedy czasu, aby na spokojnie rozważyć temat.

Kolejna niepokojąca sprawa, to kwota jaką inwestujemy w taki sprzęt. Wyznacznikiem nie jest poziom bezpieczeństwa, ale cena. 20 procent badanych wskazało, że na pierwszy fotelik wydało poniżej 70 euro.

Ponad połowa ankietowanych zdecydowała się na zakup w sklepie stacjonarnym, 25 procent wybrało internet, a 10 procent supermarket. Na fotelik z drugiej ręki zdecydowało się 11 procent pytanych osób. Polacy reprezentują największy odsetek klientów korzystających ze sklepów online. Najpierw jednak wybierają wózek, a dopiero potem próbują dopasować do niego fotelik. Jak wyszło z ankiety, co dziesiąty rodzic kupując go, nie sprawdza wcześniej czy będzie pasował do jego samochodu.

Nie lubimy także korzystać z wykwalifikowanej pomocy. Tylko 38 procent radziło się ekspertów przed zakupem. 12 procent przyznało się, że robiło to bez żadnych wskazówek. Głównym źródłem informacji w tej kwestii jest internet. Na bazie opinii z sieci skorzystało 19 procent ankietowanych.

Najbardziej niepokojące są jednak statystyki, w których 33 procent badanych przyznało się do tego, że przewozi dzieci bez odpowiedniego fotelika. Tyle samo przyznało się do przekraczania dozwolonej prędkości, gdy na pokładzie znajdował się mały pasażer.
Tematy w artykule: foteliki dzieciece

Podobne wiadomości:

Dziecko w foteliku - zmiany weszły w życie!

Dziecko w foteliku - zmiany weszły w życie!

Przepisy i prawo jazdy 2015-05-19

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.