Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak Polacy podróżuja w święta?

Jak Polacy podróżuja w święta?

TomTom prezentuje wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie firmy przez GfK Polonia. Badanie w swoim założeniu miało na celu sprawdzenie zwyczajów Polaków w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego i podróżowania.

Jak Polacy podróżuja w święta?
Wyniki badania bardzo wyraźnie wskazują na ważną tendencję, która powinna stanowić sygnał ostrzegawczy dla wszystkich kierowców. Podczas najbliższych świąt za kierownicami aut w całej Polsce zasiądą tak zwani „niedzielni kierowcy”, których w tym wypadku raczej należałoby nazwać „świątecznymi kierowcami”.

Otóż co druga osoba, która deklaruje, że samochodu używa sporadycznie, czyli najwyżej 3 razy w miesiącu, w czasie świąt Bożego Narodzenia będzie prowadzić samochód. Co więcej – ponad połowa z osób, które będą kierowcami podczas świąt ocenia siebie jako złych kierowców!

Intensywność podróżowania w najbliższych dniach będzie bardzo duża. Badanie pokazuje, że ponad połowa Polaków posiadających prawo jazdy, będzie podróżować samochodem w czasie najbliższych świąt Bożego Narodzenia. Najczęściej samochodu używać będą mieszkańcy dużych miast, a szczególnie często mieszkańcy Warszawy. Trzy czwarte warszawiaków deklaruje, że podróż samochodem podczas świąt będzie nieunikniona.

„Jako firma bezpośrednio związana z motoryzacją, bezpieczeństwem ruchu drogowego i podróżowaniem chcieliśmy sprawdzić jak wyglądają plany Polaków związane ze świątecznymi podróżami” - powiedział Andrzej Kasprzyk, wiceprezes sprzedaży TomTom na rynkach Europy Wschodniej i Rosji.

„Wyniki badań pokazują bardzo ciekawe prawidłowości, które wszystkich uczestników ruchu drogowego powinny skłonić do wzmożonej ostrożności i uwagi. Szczególnie w tak trudnych warunkach jakie panują obecnie na drogach” - dodał Kasprzyk.

Podobne wiadomości:

EarthRoamer - doskonały towarzysz wakacyjnych wojaży

EarthRoamer - doskonały towarzysz wakacyjnych...

Aktualności 2015-07-08

Dziś europejski dzień kontroli prędkości

Dziś europejski dzień kontroli prędkości

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj