mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak bezpiecznie wrócić z wakacji - radzą kierowcy Volkswagen Castrol Cup

Jak bezpiecznie wrócić z wakacji - radzą kierowcy Volkswagen Castrol Cup

Ostatni weekend sierpnia już od kilku lat jest objęty policyjną akcją "Bezpieczne powroty z wakacji". W tym roku także kierowcy pucharu Volkswagen Castrol Cup, z Jerzym Dudkiem na czele, postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i poradami w jaki sposób bezpiecznie wrócić z letniego wypoczynku.

Jak bezpiecznie wrócić z wakacji - radzą kierowcy Volkswagen Castrol Cup

Koniec okresu wakacyjnego oznacza dla wielu z nas powroty do domu, często po zatłoczonych polskich drogach. Statystyki policyjne pokazują, że coraz bezpieczniej docieramy do celu, tym niemniej wciąż na naszych drogach, w ostatni weekend wakacji, dochodzi do wielu wypadków. W sierpniu ubiegłego roku na polskich drogach doszło do 3.654 wypadków, w których ucierpiało prawie pięć tysięcy osób.
Co zrobić, aby podczas najbliższego weekendu zapewnić bezpieczeństwo na naszych drogach? Z odpowiedzią przychodzą kierowcy wyścigowi, którzy w tym roku przygotowali krótki zestaw rad dla wszystkich kierowców. Przestrzeganie tych zasad może zwiększyć szanse nas wszystkich na bezpieczny powrót do domu.

Rady kierowców Volkswagen Castrol Cup:

1. Rób częste postoje
2. Pij dużo wody
3. Ruszaj w trasę wypoczęty/wypoczęta
4. Miej ograniczone zaufanie do wszystkich innych kierowców
5. Utrzymuj właściwą temperaturę w aucie
6. Pamiętaj o patrzeniu w lusterka
7. Bądź skoncentrowany do ostatniego kilometra
8. Dbaj o bezpieczeństwo współpasażerów
9. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego.
10. Jeśli chcesz poczuć adrenalinę, pojedź na tor wyścigowy albo kartingowy

Gosia Rdest, jedyna kobieta w gronie profesjonalnych kierowców ściagających się w VCC radzi także kierowcom, aby trzymali swoje nerwy na wodzy – Nie ma co się niepotrzebnie podpalać, w końcu każdy jest w takiej samej sytuacji. Na pewno potrzebna jest powściągliwość, więcej zrozumienia i też oczywiście brak zaufania do innych kierowców – to jest podstawowa zasada.Wakacje to także czas kiedy młodzi, jeszcze niezbyt doświadczeni kierowcy, próbują swoich sił na drogach. Ale i dla nich Gosia Rdest znajduje sposób na połączenie szybkiej jazdy z bezpieczeństwem. - Kiedy ja zdobyłam prawo jazdy to nie miałam potrzeby sprawdzania swoich umiejętności na drodze, nie szarżowałam. Wcześniej jeździłam na gokartach i muszę powiedzieć, że zarówno dla młodych dziewczyn jak i chłopaków to jest świetna szkoła jazdy. Jak taki młody człowiek wyżyje się na torze kartingowym, powyprzedza, rozbije się parę razy to później nie ma takiej potrzeby szaleństwa na drodze, sprawdzania limitów samochodów.

Jerzy Dudek
, który już drugi rok ściga się na profesjonalnych torach, nie ukrywa, że sam bardzo lubi adrenalinę, jaką dają mu szybkie auta. Tym niemniej, powrót z wakacji to w jego ocenie zupełnie inna sytuacja, która wymaga przede wszystkim rozwagi. Najważniejsza zasada zdaniem tego sportowca to stałe dbanie o wysoki poziom koncentracji.


– Trzeba pamiętać o tym, że jak jesteśmy zmęczeni to nasza koncentracja się znacznie obniża, więc od czasu do czasu trzeba zrobić sobie przerwę na wdech świeżego powietrza.

Opinię tą potwierdza doświadczony Maciej Steinhof. – Dla mnie bardzo ważnym elementem są przerwy. Co dwie godziny zatrzymać się na stacji, na parkingu, żeby wysiąść z samochodu i dotlenić się, żeby koncentracja wróciła.


Podobne wiadomości:

Jak przygotować się do podróży? Cz.1 -...

auto motor i sport 0000-00-00

Czas na upgrade – zobacz, jak w prostych krokach zostać kierowcą, którego w podróży niewiele jest w stanie zaskoczyć.  

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross