mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak dostać Saaba za darmo?

Jak dostać Saaba za darmo?

Nic prostszego. Wystarczy zostać obwoźnym agentem handlowym i przejechać swoim Saabem z 1989 roku przeszło 1,6 miliona kilometrów. Dla takich klientów szwedzki producent przygotował nie lada atrakcję, o czym na własnej skórze przekonał się pewien Amerykanin.

Jak dostać Saaba za darmo?

W zeszłym roku niejaki Peter Gilbert oddał swojego wysłużonego Saaba z niecodziennym przebiegiem do lokalnego muzeum motoryzacyjnego mieszczącego się w amerykańskim mieście Wisconsin. Był on wtedy zawiedzony, że za swój 'hojny' podarunek nie otrzymał nawet firmowej koszulki Saaba, a co dopiero nowego samochodu.

Jakiś czas po tym wiadomość o tym dotarła do producenta. Po pozytywnym zweryfikowaniu przebiegu samochodu przez specjalistów Saaba, władze firmy postanowiły uhonorować byłego właściciela w odpowiedni sposób. W zamian za to, że Gilbertowi udało się pokonać swoim samochodem tak długi dystans, a po tym wszystkim auto było nadal na chodzie i w dodatku cechowało się przyzwoitym stanem technicznym, otrzyma on całkowicie nowy model Saab 9-5 Aero. Przy okazji zadecydowano, że każda kolejna osoba, której udało się dokonać podobnego, bądź też lepszego wyczynu, zostanie nagrodzona w ten sam sposób.

Przedstawiciel Saaba, Jan-Willem Vester zapowiedział, że firma nie ma pojęcia jak wiele użytkowników skandynawskiej marki jest w posiadaniu podobnego egzemplarza. Jak dotąd wiedzą tylko o jednym, Peterze Gilbercie. Sam ex-właściciel jest zachwycony: "Jest to dokładnie taki samochód, jakiego potrzebowałem".

W najbliższym czasie samochód zmieni tymczasowe miejsce zamieszkania, gdyż zostanie on zaprezentowany na stoisku Saaba podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Odbędą się one już na początku przyszłego roku.

Czytaj także:

Wysokie loty Saaba (2006-09-29)

Pomarańczowa przyszłość Saaba (2006-08-10)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

~to swietne samochody 2007-05-17

jezdze teraz mercem s ale bardzo mile wspominam moje poprzednie auto, saab 9-3, bylo niezawodne i bardzo komfortowe, w tej klasie cenowej trudno o lepszy samochod..

~marcin 2007-04-20

kto nie ma saabika to nie wie co to za auta!!!!!!!!!!!!!!

~lala 2007-02-17

O rany.. naprawdę nie rozumiem tego wyścigu szczurów.. "byle lepszy, byle lepszy" Samochód musi mieć koła, najlepiej 5, bo jedno zapasowe(tyle, ze nie w parkingu:P ) i jako tako jeździć...

~Globen 2007-02-17

a jak przejade tyle rowerem to co :P?

~beny 2006-12-28

ja chce saba za darmo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.