mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak dostać Saaba za darmo?

Jak dostać Saaba za darmo?

Nic prostszego. Wystarczy zostać obwoźnym agentem handlowym i przejechać swoim Saabem z 1989 roku przeszło 1,6 miliona kilometrów. Dla takich klientów szwedzki producent przygotował nie lada atrakcję, o czym na własnej skórze przekonał się pewien Amerykanin.

Jak dostać Saaba za darmo?

W zeszłym roku niejaki Peter Gilbert oddał swojego wysłużonego Saaba z niecodziennym przebiegiem do lokalnego muzeum motoryzacyjnego mieszczącego się w amerykańskim mieście Wisconsin. Był on wtedy zawiedzony, że za swój 'hojny' podarunek nie otrzymał nawet firmowej koszulki Saaba, a co dopiero nowego samochodu.

Jakiś czas po tym wiadomość o tym dotarła do producenta. Po pozytywnym zweryfikowaniu przebiegu samochodu przez specjalistów Saaba, władze firmy postanowiły uhonorować byłego właściciela w odpowiedni sposób. W zamian za to, że Gilbertowi udało się pokonać swoim samochodem tak długi dystans, a po tym wszystkim auto było nadal na chodzie i w dodatku cechowało się przyzwoitym stanem technicznym, otrzyma on całkowicie nowy model Saab 9-5 Aero. Przy okazji zadecydowano, że każda kolejna osoba, której udało się dokonać podobnego, bądź też lepszego wyczynu, zostanie nagrodzona w ten sam sposób.

Przedstawiciel Saaba, Jan-Willem Vester zapowiedział, że firma nie ma pojęcia jak wiele użytkowników skandynawskiej marki jest w posiadaniu podobnego egzemplarza. Jak dotąd wiedzą tylko o jednym, Peterze Gilbercie. Sam ex-właściciel jest zachwycony: "Jest to dokładnie taki samochód, jakiego potrzebowałem".

W najbliższym czasie samochód zmieni tymczasowe miejsce zamieszkania, gdyż zostanie on zaprezentowany na stoisku Saaba podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Odbędą się one już na początku przyszłego roku.

Czytaj także:

Wysokie loty Saaba (2006-09-29)

Pomarańczowa przyszłość Saaba (2006-08-10)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Komentuj:

~to swietne samochody 2007-05-17

jezdze teraz mercem s ale bardzo mile wspominam moje poprzednie auto, saab 9-3, bylo niezawodne i bardzo komfortowe, w tej klasie cenowej trudno o lepszy samochod..

~marcin 2007-04-20

kto nie ma saabika to nie wie co to za auta!!!!!!!!!!!!!!

~lala 2007-02-17

O rany.. naprawdę nie rozumiem tego wyścigu szczurów.. "byle lepszy, byle lepszy" Samochód musi mieć koła, najlepiej 5, bo jedno zapasowe(tyle, ze nie w parkingu:P ) i jako tako jeździć...

~Globen 2007-02-17

a jak przejade tyle rowerem to co :P?

~beny 2006-12-28

ja chce saba za darmo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando