mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak kupujemy samochody...

Jak kupujemy samochody...

W 2005 roku tylko 8% dorosłych Polaków kupiło samochód. Zdecydowana większość osób (96%) nabyła używane auto. Jedynie 4% respondentów kupiło samochód fabrycznie nowy - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Jak kupujemy samochody...

Zakup samochodu w ciągu ubiegłego roku częściej deklarowali: mężczyźni (10%), osoby w wieku 18-29 lat (11%) oraz 30-39 lat (14%) a także oceniające swoją sytuację materialną jako średnią (10%). Na nabycie auta w 2005 roku zdecydowało się 7% kobiet. 

Najczęstszą formą zakupu samochodów używanych w 2005 roku był import prywatny, tzn. auto zostało sprowadzone przez respondenta lub kogoś z jego rodziny bądź znajomych. Taki sposób nabycia wymieniła ponad jedna trzecia (34%) spośród tych respondentów, którzy dokonali zakupu. Blisko co piąty badany (18%) kupił samochód bezpośrednio od osoby prywatnej a co szósty zdecydował się na zakup używanego samochodu poprzez giełdę samochodową (16%) lub przez ogłoszenie w prasie (15%).

„Przeprowadzone przez nas badania wskazują, że Polacy są bardzo przywiązani do tradycyjnych sposobów zakupu samochodów, takich jak import prywatny, giełda samochodowa czy też ogłoszenia w prasie. Dziwić może bardzo niska popularność Internetu – zaledwie 3% wskazań - jako formy pośrednictwa, dzięki której respondent nabył auto. Bardzo małym zainteresowaniem cieszą się również dealerzy, oferujący używane samochody” – komentuje Justyna Sawicka, z TNS OBOP.

Czytaj także:

Co czwarte auto to Fiat 2006-03-17

Polacy o chińskich autach 2005-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.