Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak poprawić jakość inwestycji?

Jak poprawić jakość inwestycji?

„Nasza przewaga konkurencyjna jaką były do tej pory koszty pracy, należy do przeszłości. Teraz musimy stawiać na innowacyjność i wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki” - Bronisława Kowalak, dyrektor Departamentu Instrumentów Wsparcia Ministerstwa Gospodarki.

Ministerstwo Gospodarki zastanawia się jak poprawić jakość inwestycji zagranicznych w Polsce? Przygotowany na zlecenie MG raport, wskazuje na niedociągnięcia, które istnieją m.in. w systemie prawnym. „Mimo to mamy wiele atutów, które powinniśmy wykorzystać. Główny to młodzi, wykształceni ludzie . Mamy ok. 2 mln studentów i ponad 400 wyższych uczelni” – podkreśla Kowalak.

Według MG największy wpływ na konkurencyjność polskiej gospodarki będzie miał wzrost innowacyjności. „Z tego punktu widzenia najistotniejsze znaczenie będzie miało tworzenie struktur w których będą mogły funkcjonować firmy innowacyjne m.in.: parki przemysłowe, technologiczne i inkubatory a także klastry. Wszystkie one stanowią przyszłość dla rozwoju wysokich technologii w Polsce” – dodała Kowalak.

Przeczytaj także:

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro (2007-04-11)

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych (2007-03-19)

 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro

Aktualności 2007-04-11

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

Aktualności 2007-03-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj