mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak poprawić jakość inwestycji?

Jak poprawić jakość inwestycji?

„Nasza przewaga konkurencyjna jaką były do tej pory koszty pracy, należy do przeszłości. Teraz musimy stawiać na innowacyjność i wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki” - Bronisława Kowalak, dyrektor Departamentu Instrumentów Wsparcia Ministerstwa Gospodarki.

Ministerstwo Gospodarki zastanawia się jak poprawić jakość inwestycji zagranicznych w Polsce? Przygotowany na zlecenie MG raport, wskazuje na niedociągnięcia, które istnieją m.in. w systemie prawnym. „Mimo to mamy wiele atutów, które powinniśmy wykorzystać. Główny to młodzi, wykształceni ludzie . Mamy ok. 2 mln studentów i ponad 400 wyższych uczelni” – podkreśla Kowalak.

Według MG największy wpływ na konkurencyjność polskiej gospodarki będzie miał wzrost innowacyjności. „Z tego punktu widzenia najistotniejsze znaczenie będzie miało tworzenie struktur w których będą mogły funkcjonować firmy innowacyjne m.in.: parki przemysłowe, technologiczne i inkubatory a także klastry. Wszystkie one stanowią przyszłość dla rozwoju wysokich technologii w Polsce” – dodała Kowalak.

Przeczytaj także:

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro (2007-04-11)

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych (2007-03-19)

 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro

Aktualności 2007-04-11

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

Aktualności 2007-03-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.