Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak używać łańcuchów śnieżnych?

Jak używać łańcuchów śnieżnych?

Pojazd z zamontowanymi łańcuchami powinien poruszać się z maksymalną prędkością 40 km/h. Wobec zakazu stosowania opon kolcowanych w Polsce, jest to jedyna pomoc dla kierowców podczas śnieżyc i zamieci.

Jak używać łańcuchów śnieżnych?
Podczas zakładania łańcuchów należy upewnić się, że samochód ma zaciągnięty hamulec ręczny, a jego lokalizacja nie zakłóci ruchu pojazdów na trasie. Warto również ubrać się w kurtkę z elementami odblaskowymi, a w odległości 50m od pojazdu ustawić trójkąt ostrzegawczy. Łańcuchy śnieżne powinny być zamontowane przynajmniej na osi napędowej samochodu, a w pojazdach klasy SUV, 4x4, pojazdach kempingowych i vanach obowiązkowo na wszystkich czterech kołach.

Eksperci zalecają, aby po przejechaniu około 200 metrów sprawdzić czy są one nadal właściwie umocowane. Jeśli zsuwają się z koła, należy powtórzyć montaż. Pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością  40 km/h, a kierowcy powinni pamiętać o unikaniu gwałtownych manewrów oraz silnego przyspieszania i hamowania.

„Łańcuchy śnieżne nie zastąpią zimowego ogumienia. Jednak, wobec coraz bardziej śnieżnych i gwałtownych zim, posiadanie ich staje się niemal tak samo ważne dla kierowców jak posiadanie w bagażniku koła zapasowego. Łańcuchy śnieżne zapewniają kierowcom mobilność nawet w najtrudniejszych warunkach.” - mówi Ewa Konopka, rzecznik Michelin Polska S.A.

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.