mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak zmniejszyć zużycie paliwa

Jak zmniejszyć zużycie paliwa

W obliczu wzrastających cen paliw, firmy z sektora transportu drogowego poszukują dodatkowych informacji, które pozwolą im znacznie zmniejszyć zużycie paliwa – wynika z badania, przeprowadzonego przez Goodyear Dunlop Tires Europe. Aby omówić przyszłość europejskiego transportu drogowego i podzielić się najlepszym praktykami w dziedzinie podnoszenia efektywności paliwowej, Goodyear Dunlop 25 stycznia 2012 roku organizuje w Brukseli Sympozjum ekonomiki jazdy w europejskim transporcie drogowym.

Jak zmniejszyć zużycie paliwa
Ważnym punktem przyszłorocznej debaty będzie rola opon w zwiększaniu efektywności paliwowej i zmniejszaniu emisji CO2, przy jednoczesnym spełnianiu innych zadań, m.in. związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. W Brukseli europejscy ustawodawcy, eksperci przemysłowi i naukowcy zajmujący się transportem przekażą informacje o innowacjach, trendach w legislacji i badania, aby pomóc firmom transportowym znacznie zmniejszyć całkowite zużycie paliwa do 2020 roku.
 
Wśród badanych flot okazało się, że niemal wszyscy przewoźnicy (92%) podejmują kroki mające na celu zwiększanie efektywności paliwowej. Jednakże, pomimo tych wysiłków, floty w Europie uważają, iż wciąż jest wiele do zrobienia. Prawie jedna trzecia właścicieli firm transportowych (28%) twierdzi, że mogliby więcej zaoszczędzić na paliwie, gdyby byli lepiej poinformowani, które czynniki mają największy wpływ na zużycie paliwa w ich pojazdach. Ten brak informacji powoduje, że wiele osób zarządzających flotami odczuwa niepewność w związku z przyszłością.
 
Prawie jedna szósta ankietowanych (15%) martwi się, że nie będzie w stanie utrzymać rentowności w ciągu następnych dziesięciu lat, a jedna piąta (19%) nie ma pewności, iż będzie mogła zwiększyć swoją efektywność paliwową w tym samym okresie.
 
Firmy transportowe z Europy Środkowo-Wschodniej - jak pokazały badania Goodyear Dunlop Tires Europe -  przejawiają większy optymizm co do możliwości uzyskania znacznych oszczędności. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że cena oleju napędowego oraz państwowe przepisy dotyczące ochrony środowiska nie dotknęły tych przedsiębiorstw w ostatnich pięciu latach w takim stopniu jak ich zachodnich sąsiadów. Jedna trzecia (33)% polskich przewoźników twierdzi, że do 2020 roku będzie w stanie zredukować zużycie paliwa o 20%. W Europie zachodniej podobnego zdania jest tylko 12% przewoźników. Poza tym wszyscy (100%) badani menedżerowie flot z Polski deklarują, że podejmują kroki poprawiające efektywność paliwową ich floty. Średnia europejska waha się w tym obszarze od 80% (Włochy) do 95% (Niemcy).
 
„Nasi klienci podejmują istotne kroki, żeby zmniejszyć zużycie paliwa, ale wciąż potrzebują więcej danych co do tego, które środki przynoszą największe oszczędności. W obecnej, trudnej sytuacji ekonomicznej firmy transportowe muszą mieć pewność, że ich działania zmierzające do uzyskania oszczędności paliwa, rzeczywiście przyniosą im wymierne korzyści” - powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor Marketingu Opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop EMEA (Region Europa, Bliski Wschód i Afryka).
 
„Producenci pojazdów i opon, dostawcy sprzętu oraz floty muszą jeszcze bliżej współpracować, aby znaleźć najlepsze rozwiązania. Firmy transportowe chcą mieć pewność, że wszelkie inwestycje w ich obecne floty pojazdów zwrócą się poprzez oszczędności paliwa i obniżenie emisji CO2, co jest rozsądnym rozwiązaniem w aktualnej, pełnej wyzwań sytuacji ekonomicznej i biorąc pod uwagę obowiązujące regulacje prawne” – dodał B. Stevanovic.
 
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine 24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

Podobne wiadomości:

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Technika 2016-03-07

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.