mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jakie auta wybierają kobiety?

Jakie auta wybierają kobiety?

Już dawno minęły czasy gdy panie wybierając samochód kierowały się jedynie kolorem. Motoryzacyjna świadomość wśród przedstawicielek płci pięknej jest w dzisiejszych czasach spora, a potwierdzają ją umiejętności. 

Jakie auta wybierają kobiety?

Firma Gothaer przygotowała niedawno raport dzięki któremu możemy poznać motoryzacyjne preferencje Pań. Na podstawie analizy 76 tysięcy umów ubezpieczeniowych sprawdzono jakimi samochodami najczęściej poruszają się panie.

Kolejny wniosek to przełamanie stereotypu, że kobiety najlepiej czują się w dużych SUV-ach. Z tego raportu wynika, że najbardziej pasują im samochody o kompaktowych rozmiarach.

Ciekawie prezentuje się lista najpopularniejszych marek samochodowych wśród kobiet. Okazuje się, że aż 10,9 procent wybrała Opla. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen z niewielką stratą i wynikiem 10,3 procent. Trzecie miejsce na podium należy do Fiata 9,8 procent. Do pierwszej piątki najpopularniejszych marek załapały się Renault (8,5 procent) oraz Ford (7 procent). Dalsze miejsca należą do takich marek jak Toyota (6,4 procent), Peugeot (6 procent), Daewoo/FSO (5,3 procent), Citroen (4,2 procent) oraz Audi (3,5 procent).

 

Oto pierwsza dziesiątka najpopularniejszych modeli wśród kobiet:

 

10. Fiat Punto

 

9. Renault Clio

 

8. Fiat Seicento

 

7. Renault Megane

 

6. Volkswagen Polo

 

5. Daewoo Matiz

 

4. Toyota Yaris

 

3. Opel Corsa

 

2. Opel Astra

 

1. Volkswagen Golf

Tematy w artykule: kobiety

Podobne wiadomości:

Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy

Kobieta na czele GM. Po raz pierwszy

Aktualności 2013-12-11

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Kobiety i mężczyźni za kierownicą

Aktualności 2014-09-23

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-03-26

Z tego co obserwuję moge stwierdzić,ze kobiety generalnie wybierają te mniejsze i ekonomiczne auta,nie zalezy im na dużych osiągach,wolą mieć np komfort i większą swobodę podczas parkowania. Hq-Aero-Dynamic.

~anka 2014-03-20

Ja mam citroena xsare picasso :) Wzięłam kredyt samochodowy w Getin Banku. Dziś przeczytałam, że Getin Bank znajduje się na szczycie rankingu najlepszych kredytów samochodowych Totalmoney.pl.

~Joanna 2014-03-20

Czytając tytuł "Jakie auta wybierają kobiety" zastanawiam się, czy chodzi o to, jakie auta są wybierane przez kobiety, czy o nowatorstwo polegające na tym, że auto wybiera sobie kobietę. Pewnie dlatego, że jestem kobietą... nJestem jednak przekonana, że niejedna osoba -- niezależnie od płci -- pewnie by się ze mną zgodziła...

Aldik 2014-03-20

Kobiety sie boją dużych aut ! Handluje i wiem, każda chce małe..

~Awlik 2014-03-20

To tylko dlatego że często jest to drugi samochód w rodzinie ,więc jest mniejszynA gdzie tytuł do przedstawionych samochodównOne jeżeli chodzi o suwa to qashqaj na pierwszym miejscu powinien być

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.