mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jakiej muzy najchętniej słuchamy za kółkiem?

Jakiej muzy najchętniej słuchamy za kółkiem?

Pop, rock, a może bardziej ambitne jazz bądź muzyka klasyczna? A może jednak wyłącznie muzyka emitowana przez stacje radiowe? Jakiej muzyki najchętniej słuchamy podczas jazdy samochodem - w długich podróżach oraz gdy dojeżdżamy w korkach do naszej pracy?

Jakiej muzy najchętniej słuchamy za kółkiem?
Wakacje rozpoczęte, więc aby podróż upłynęła nam w dobrym nastroju, powinniśmy się zaopatrzyć w najnowsze przeboje. A jeśli nasze plany urlopowe przesunęliśmy na późniejszy okres, dojeżdżając do pracy nie powinniśmy zapominać o naszej ulubionej stacji radiowej. Serwis motoryzacyjny mobile.eu sprawdził, jakiej muzyki słuchają Polacy, gdy wyjeżdżają na wakacje oraz gdy stoją w korku.

Na wakacyjną podróż najlepiej z...
Najwięcej Polaków podczas wakacyjnej podróży słucha szybkiej i rytmicznej muzyki. Zdaniem 36% respondentów, to właśnie muzyka pop jest najlepsza na długą podróż. Co ciekawe drugim najpopularniejszym typem muzyki na wakacje jest rock. Przeboje tego rodzaju wybrało aż 27% przebadanych osób. Na kolejnym miejscu znalazła się muzyka klasyczna, z którą w podróż wybrałoby się 12% Polaków. Na drugim biegunie rankingu pojawiła się muzyka rap, która cieszy się popularnością 4% podróżujących respondentów. Jak widać, Polacy nie z takimi klimatami muzycznymi kojarzą wakacyjne podróże...
 
A jeśli do pracy w korku to...
Jeśli do wymarzonego urlopu pozostało nam jeszcze trochę czasu, to nie powinniśmy zapomnieć o ulubionej stacji radiowej. Okazuje się, że zdecydowana większość Polaków (aż 64% przebadanych) podczas stania w korku, ratuje się przed nudą i frustracją właśnie słuchając swojej rozgłośni radiowej. Oprócz słuchania radia Polacy w ruchu miejskim nie zapominają o swojej ulubionej płycie lub po prostu delektują się ciszą. Takie odpowiedzi wybrało odpowiednio 15% i 14% respondentów. Forma spędzania czasu w korku, która nie spotkała się z uznaniem żadnej z przebadanych osób, to podśpiewywanie swojego ulubionego kawałka. Zatem albo mamy zbyt mało rozśpiewany naród, albo Polacy wstydzą się przyznawać, co nucą w aucie.

A najlepszym utworem muzyczny na wakacje jest...
mobile.eu poszło krok dalej i ogłosiło ranking na najlepszy kawałek na wakacje.  Spośród wielu propozycji, z każdego gatunku muzycznego fani wybrali trzy utwory – "Beautiful Day" zespołu U2, przebój Bonnie Tyler – "Holding out for a Hero" oraz hit Scorpionsów – "Wind of change".  W finałowej rozgrywce bezapelacyjnym zwycięzcą  rankingu został utwór "Beautiful Day", którego podczas wakacyjnych podróży słucha, aż 61% kierowców biorących udział w ankiecie. Na drugim miejscu z 26% poparcia uplasował się hit zespołu Scorpions. Jak widać Polacy kochają stare dobre przeboje i nic tak nie umili im drogi jak rytmiczna muzyka.
Tematy w artykule: jazda samochodem muzyka podroze

Podobne wiadomości:

Poprawna pozycja za kierownicą (video)

Poprawna pozycja za kierownicą (video)

Bezpieczna jazda 2015-09-04

Wyjeżdżasz na długi weekend? Pamiętaj o tym!

Wyjeżdżasz na długi weekend? Pamiętaj o tym!

Aktualności 2015-06-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando