mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jakość Kia

Jakość Kia

Samochody południowo-koreańskiego producenta osiągnęły w najnowszym badaniu organizacji J.D. Powers wynik wskazujący na wzrost ich niezawodności.

Jakość Kia

Ogólnie, paleta modeli zyskała 13 punktów, a model Cerato - drugie pod względem poprawy jakości w stosunku do ostatniego badania auto - zanotował 64-punktową poprawę wyniku. Tym samym Kia Cerato plasuje się obecnie za Toyotą Prius, a za sobą ma Hondę Civic oraz Toyotę Corollę.

Renomowana instytucja badawcza J.D. Powers bazuje na swoim głównym teście mierzącym ilość usterek w stu modelach. Badania zostały przeprowadzone na podstawie informacji udzielonych przez blisko 62.000 nabywców aut, którzy odpytani w trzy miesiące po odbiorze swoich nowych samochodów mieli ocenić swoje auta w 135 kategoriach, w 9 głównych zakresach. Średni wynik w tym roku to 118 problemów na 100 aut (spadek z 176 w 1998 roku). 

Innym powodem do zadowolenia dla firmy Kia, jak również nabywców jej aut, jest przyznanie modelowi Sorento tytułu "Najlepsze 4x4". W klasyfikacji aut dwu od trzech letnich, terenówka Kia uzyskała wynik 84% satysfakcji jej użytkowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic