mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jakość Kia

Jakość Kia

Samochody południowo-koreańskiego producenta osiągnęły w najnowszym badaniu organizacji J.D. Powers wynik wskazujący na wzrost ich niezawodności.

Jakość Kia

Ogólnie, paleta modeli zyskała 13 punktów, a model Cerato - drugie pod względem poprawy jakości w stosunku do ostatniego badania auto - zanotował 64-punktową poprawę wyniku. Tym samym Kia Cerato plasuje się obecnie za Toyotą Prius, a za sobą ma Hondę Civic oraz Toyotę Corollę.

Renomowana instytucja badawcza J.D. Powers bazuje na swoim głównym teście mierzącym ilość usterek w stu modelach. Badania zostały przeprowadzone na podstawie informacji udzielonych przez blisko 62.000 nabywców aut, którzy odpytani w trzy miesiące po odbiorze swoich nowych samochodów mieli ocenić swoje auta w 135 kategoriach, w 9 głównych zakresach. Średni wynik w tym roku to 118 problemów na 100 aut (spadek z 176 w 1998 roku). 

Innym powodem do zadowolenia dla firmy Kia, jak również nabywców jej aut, jest przyznanie modelowi Sorento tytułu "Najlepsze 4x4". W klasyfikacji aut dwu od trzech letnich, terenówka Kia uzyskała wynik 84% satysfakcji jej użytkowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.