mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jakość + niezawodność = bezpieczeństwo

Jakość + niezawodność = bezpieczeństwo

LUMAG działa na rynku polskim od osiemnastu lat. Jest krajowym liderem w produkcji okładzin i klocków do samochodów ciężarowych (marka Lumag) oraz liczącym się producentem klocków do samochodów osobowych (marka Breck). Miniony rok był przełomowy w historii firmy, jeśli chodzi o skalę inwestycji.

Jakość + niezawodność = bezpieczeństwo

Firma LUMAG została założona w 1988 roku przez Marka Żaka, aktualnie głównego udziałowca firmy i Prezesa Zarządu. Swoją działalność rozpoczęła od produkcji okładzin ciernych. LUMAG stale inwestuje w unowocześnianie firmy i zwiększanie jej mocy produkcyjnych. W ostatnich trzech latach przeznaczył ponad 3,7 miliona euro na zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii i sterowanych cyfrowo urządzeń produkcyjnych (zwłaszcza do wytwarzania klocków do samochodów osobowych). 2005 rok był przełomowy, zarządzający firmą Lumag podjęli decyzję o zainwestowaniu ponad 10 mln złotych w nowoczesny park maszynowy do produkcji klocków hamulcowych do samochodów osobowych. Obecnie zmodernizowany park z punktu widzenia zastosowanych rozwiązań technologicznych jest innowacją w skali kraju. Zakup automatycznej linii prasowalniczej o wydajności do 3 mln klocków rocznie, pieca przebiegowego oraz automatu do montażu metalowych blaszek antypiskowych ma pozwolić firmie osiągnąć poziom zachodnioeuropejskich producentów uzyskujących wysoką, powtarzalną jakość, a tym samym spełniać wymagania rynku części oryginalnych (OE).

I jak zapewniają przedstawiciele firmy - "stale inwestujemy w nowoczesne technologie oraz w prace badawczo-rozwojowe - wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom produkty bezpieczne, sprawdzające się w każdych warunkach i spełniające światowe normy".

LUMAG od lat prowadzi prężną działalność badawczo-rozwojową (R&D), dzięki której może oferować klientom produkty nowoczesne, dobrej jakości i bezpieczne. Firma stale poszukuje nowych rozwiązań, modyfikuje swoje produkty tak, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a także by utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku.


Dział Badań i Rozwoju firmy Lumag dysponuje specjalistycznie wyposażonym laboratorium badawczym (m.in. ze stanowiskiem badawczym firmy Krauss, twardościomierzem Rockwella, urządzeniami do badań mechanicznych materiałów ciernych, urządzeniami do pomiaru przyrostu grubości okładzin pod wpływem temperatury). W laboratorium opracowywane są własne receptury mieszanek, które zapewniają coraz większą odporność na czynniki zewnętrzne, właściwy współczynnik tarcia w szerokim zakresie temperatur oraz coraz dłuższą trwałość produktów. Pracownicy Działu Badań i Rozwoju przeprowadzają pierwsze badania fizyko-mechaniczne nowo powstałych okładzin i klocków hamulcowych. Surowe testy przeprowadzane są na urządzeniach badawczych symulujących rzeczywiste warunki używania produktów, a także w samochodach testowych. Zanim wyroby trafią na rynek, testowane są, zgodnie z regulaminem ECE-R90 i ECE-R13, w RW TŰV Essen, w TŰV Sűddeutchland UVMV w Pradze, a także na torze doświadczalnym w Centrum Techniki Pojazdowej i Informacji w Lelystad w Holandii oraz na górze Grossglockner leżącej we Wschodnich Alpach.

Roczna produkcja LUMAGU wynosi ponad 3 miliony okładzin i blisko 2 mln klocków hamulcowych. Trafiają one na rynek polski, coraz liczniejsze rynki europejskie, jak również poza kontynent europejski. Produkty są cenione za granicą - sprzedaż na rynki zagraniczne stanowi prawie 50% obrotu firmy. Duży udział w eksporcie ma produkcja dla SAF Achsenfabrik GmbH (niemieckiego producenta osi).

Przeczytaj także:

Japoński Sanden rozszerza działalność (2006-06-11)

Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje (2006-02-21)

Plasmet - produkcja pełną parą! (2006-02-01)

 


Podobne wiadomości:

Japoński Sanden rozszerza działalność

Japoński Sanden rozszerza działalność

Aktualności 2006-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.