mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jamniki w krakowskich czapkach

Jamniki w krakowskich czapkach

W dniu 18 marca br. o godzinie 13.00, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, odbędzie się uroczyste przekazanie pierwszych dwóch, spośród 50 zakontraktowanych przez krakowskiego przewoźnika autobusów Solaris Urbino 12.

Jamniki w krakowskich czapkach

Wszystkie pojazdy powstają przy współpracy obu firm – Solaris Bus & Coach i MPK w Krakowie.

Zamówienie przez MPK w Krakowie 50 autobusów miejskich Solaris Urbino, to efekt przetargu wygranego w ubiegłym roku przez Solaris Bus & Coach. Kluczowym zapisem umowy jest wymóg przeprowadzenia końcowego etapu produkcji pojazdów w krakowskim MPK. W związku z tym, w lutym br. grupa 25 pracowników z Krakowa przebywała na szkoleniu w fabryce w podpoznańskim Bolechowie. W trakcie montażu pierwszego autobusu, krakowscy pracownicy pełnili rolę „asystentów” – przy kolejnym prace wykończeniowe prowadzili już samodzielnie, pod okiem kolegów z Solaris Bus & Coach. To właśnie te Solarisy zostaną uroczyście przekazane krakowskiemu MPK.

Końcowa faza produkcji następnych 48 pojazdów odbywać się będzie już w hali przy ul. Brożka. Z fabryki w Bolechowie do Krakowa transportowane będą polakierowane nadwozia autobusów, a przebieg prac przez cały czas nadzorowany będzie przez przedstawicieli Solaris Bus & Coach.

Solarisy dla krakowskiego MPK wyposażone są w nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne silniki DAF 183c, spełniające standardy czystości spalin EURO III. Symbolem niskopodłogowych autobusów produkowanych przez Solaris Bus & Coach jest zielony jamnik. Specjalnie na tę okazję jego głowę przyozdobi krakowska czapka. Takie jamniki pojawią się na każdym z 50 krakowskich Solarisów Urbino. 

Cieszymy się, że po kilku latach Solaris Bus & Coach powrócił do Krakowa. Wcześniej dostarczyliśmy tu pięć niskopodłogowych autobusów N 4020. Nasza firma jest zawsze gotowa na dostosowywanie swoich produktów do potrzeb klientów. Jednym z dowodów na to jest współpraca Bolechowa i Krakowa – powiedziała Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.