mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Janusz Kulig nie żyje

Janusz Kulig nie żyje

W piątek, 13 lutego, wieczorem na przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni zginął tragicznie 3-krotny mistrz Polski, były wicemistrz Europy w rajdach samochodowych Janusz Kulig. Miał 34 lata.

Samochód, którym jechał - Fiat Stilo, został zmiażdżony przez przez pociąg, w momencie gdy Kulig przejeżdżał przez strzeżony przejazd kolejowy.

Do największych sukcesów sportowych Kuliga należy zaliczyć trzykrotne zdobycie tytułu rajdowego mistrza Polski w latach 1997, 2000 oraz 2001. W 2002 roku został wicemistrzem Europy, zaś w ubiegłym roku zajął ósme miejsce w MŚ samochodów produkcyjnych.

Sezon 2004 zapowiadał się dla trzykrotnego mistrza polski bardzo interesująco. Janusz Kulig miał być gwiazdą teamu rajdowego założonego przez firmę Fiat Auto Poland. W przednionapędowym Fiacie Punto Super 1600 krakowianin planował przystąpić do tegorocznych rajdowych mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy. Niestety, po raz kolejny śmierć zbyt wcześnie upomniała się o utalentowanego sportowca.

Wiadomość o tragicznej śmierci Kuliga odbierana jest w środowisku motoryzacyjnym z ogromnym bólem. Na polskich i światowych trasach rajdowych zabraknie nie tylko zdolnego i utytułowanego zawodnika, lecz przede wszystkim powszechnie lubianego i szanowanego człowieka, dobrego człowieka...

Pogrzeb odbędzie się 18 lutego, czyli w najbliższą środę o godz. 12 w jego rodzinnej miejscowości w Łapanie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech