Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Janusz Kulig zwycięzcą Rajdu Wisły

Janusz Kulig zwycięzcą Rajdu Wisły

Dramatyczny przebieg rajdu.

Załoga Janusz Kulig - Jarosław Baran jadąca fordem focusem WRC wygrała Rajd Wisły. Drugie miejsce, ze stratą 43,3 sekundy zajęli Leszek Kuzaj z Andrzejem Górskim (toyota corolla WRC). Trzeci na mecie byli Sebastian Frycz z Maciejem Wodniakiem na N-grupowym mitsubishi lancerze evo VI.

Tegoroczna "Wisła" miała bardzo dramatyczny przebieg. Po pierwszym etapie prowadził "Kuzi", za nim byli Sztuka i Kulig, który na dziewiątym oesie przebił oponę i stracił sporo czasu. Czwarte miejsce zajmował Hołowczyc. Tomasz Kuchar wycofał się z rajdu już na drugim oesie (awaria dyferencjału). W grupie N prowadził Frycz, który wyprzedzał o kilkanaście sekund Turskiego i Dytkę.

Pierwszy sobotni oes został odwołany przez organizatora z powodu niezdyscyplinowania kibiców. Na czternastym odcinku specjalnym Leszek Kuzaj złapał "kapcia", przez co spadł aż na trzecią pozycję. Prowadzenie objął Łukasz Sztuka, a na drugie miejsce wyszedł Janusz Kulig. Bardzo nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce na następnej próbie. Na jednym z zakrętów "Kuzi" nie opanował swojej corolli WRC i potrącił dwóch dziennikarzy, którzy, według Kuzaja, stali w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu. Z urazami głowy trafili oni do szpitala.

Szesnasty oes był ostatnią próbą dla Hołowczyca, który uszkodził tam drążek kierowniczy i nie mógł dalej jechać. Siedemnasty (przedostatni) odcinek specjalny właściwie rozstrzygnął kwestię zwycięstwa. Łukasz Sztuka uderzył w drzewo i zakończył rywalizację. Kuligowi wystarczyło już tylko spokojnie dojechać do mety.

W ence również wszystko rozstrzygnęło się drugiego dnia. Na jedenastym oesie Marcin Turski urwał koło i wycofał się z rajdu. Natomiast na czternastej próbie rozbił swój samochód Paweł Dytko. Do mety na pierwszej pozycji dojechał zatem Sebastian Frycz, na kolejnych pozycjach znaleźli się Zbigniew Gabryś i Michał Bębenek.

Wyniki 49. Rajdu Wisły:

1. Kulig - Baran A-8 ford focus WRC

2. Kuzaj - Górski A-8 toyota corolla WRC +43,3

3. Frycz - Wodniak N-4 mitsubishi lancer evo VI +5:02,9

4. Gabryś - Hundla N-4 mitsubishi lancer evo V +8:49,7

5. Bębenek - Bębenek N-4 mitsubishi lancer evo VI +8:53,6

6. Baniowski - Wieczorek N-4 subaru impreza +11:07,7

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj