mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy atakują Rosję

Japończycy atakują Rosję

Rosyjski rynek motoryzacyjny ma szansę na szybki wzrost. A to za sprawą dużego zainteresowania tym krajem przez japońskie koncerny.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o podjęciu decyzji przez Toyotę o uruchomieniu fabryki w pobliżu Petersburga. Następni w kolejce ustawiają się Nissan, Mazda oraz Mitsubishi.

Nissan rozważa uruchomienie sieci handlowej dla marki Infiniti, w szczególności dla modeli G35 oraz M35. W okresie od kwietnia 2004 do marca 2005 sprzedaż samochodów wyniosła 20 tys. sztuk, prawie dwa razy więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Najprawdopodobniej wspólnie z Renault rozpoczęta zostanie także produkcja samochodów marki Nissan na terenie Rosji.
                   
Z kolei Mazda będzie chciała wykorzystać rosyjskie fabryki Forda do produkcji swoich modeli. W zeszłym roku sprzedaż na rynku rosyjskim wyniosła 8,5 tys. aut, czyli prawie pięć razy więcej niż w ubiegłym roku.

Mitsubishi zaś będzie importować do Rosji model Galant, który produkowany jest w USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport