mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy dają pracę w Żarowie

Japończycy dają pracę w Żarowie

Japońscy inwestorzy: AKS Precision Ball Polska, Daicel Safety Systems Europe i Yagi Poland Factory poszukują pracowników do swoich zakładów zlokalizowanych w Żarowie na terenie wałbrzyskiej SSE. W sierpniu najwięcej miejsc pracy oferowanych było w działach produkcyjnych.

W Żarowie, na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pełną parą produkuje już AKS Precision Ball Polska. Zakład zajmuje się produkcją kulek do różnej wielkości łożysk. Wraz z rozwojem zatrudnia kolejnych pracowników do produkcji.

Nieopodal przebudowę pod kątem zwiększenia możliwości produkcyjnych realizuje także Yagi Poland Faktory. To  kolejna japońska firma z branży samochodowej, produkująca podzespoły m.in. dla Toyoty, Volkswagena, BMW.

Z kolei niedawno produkcję rozpoczął światowy koncern DAICEL Safety Systems Europe. W pierwszym etapie, w fabryce powstałej na 24 ha terenie, wytwarzane będą napełniacze pirotechniczne, stosowane w poduszkach powietrznych kierowcy i pasażera - szacuje się że będzie to wolumen rzędu 1,2 mln sztuk rocznie oraz napełniacze hybrydowe stosowane w poduszkach bocznych jak też poduszkach do ochrony kolan - około 2,1 mln sztuk rocznie. Wiele wskazuje na to, że mimo wcześniejszych deklaracji utworzenia około 100 miejsc pracy inwestor zatrudni docelowo nawet 500 osób.

Bridgestone, Daicel, ASK i Yagi  - to duża liczba firm z Kraju Kwitnącej Wiśni która zdecydowała się na inwestycje w niewielkim, dolnośląskim Żarowie. Są to zakłady sektora motoryzacyjnego, podwykonawcy - producenci podzespołów, bez których żaden producent samochodów nie mógłby funkcjonować.

Przeczytaj także:

Daicel - Japończycy w Żarowie (2005-04-14)

Toyota zainwestuje 145 mln euro w Polsce (2006-08-02)

Fabryka opon za 800 mln zł (2006-07-31)

Japoński Sanden rozszerza działalność (2006-01-06)

Przełamanie ziemi w Gdańsku (2006-05-16)

Otwarcie fabryki NSK (2005-10-13)


Podobne wiadomości:

Toyota zainwestuje 145 mln euro w Polsce

Toyota zainwestuje 145 mln euro w Polsce

Aktualności 2006-08-02

Japoński Sanden rozszerza działalność

Japoński Sanden rozszerza działalność

Aktualności 2006-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.