mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy inwestują u siebie

Japończycy inwestują u siebie

Nadszedł czas na porządki we własnym ogródku. Japońscy producenci samochodów zamierzają odnowić swoje ścieżki sprzedaży na rodzimym rynku. Dla przykładu Toyota chce w Japonii zainwestować aż 720 milionów euro.

Informację o rzekomych, gigantycznych inwestycjach Toyoty podał wczoraj (29.12) japoński dziennik ekonomiczny „Nihon Keizai Shimbun”. Wydawać by się zatem mogło, że w pościgu za zyskami w Europie i obu Amerykach japońscy producenci trochę zapomnieli o swoim rodzimym rynku, który stał się bardzo konkurencyjny głównie za sprawą bardzo dobrze rozwiniętych sieci dealerskich zagranicznych marek.

Za wspomnianą Toyotą do obrony własnego podwórka szykują się kolejni japońscy producenci samochodów. Czy za wzrostem inwestycji w Japonii pójdzie także wzrost wydatków na konsumpcję azjatyckiego społeczeństwa? Trudno powiedzieć, ponieważ tegoroczne wyniki sprzedaży nowych aut utrzymują się na praktycznie niezmienionym poziomie 3,96 milionów. Skutkiem dość słabej jak na japoński rynek koniunktury są rosnące ceny benzyny.

Dlatego też w planach Toyoty pojawia się coraz częściej chęć inwestowania pieniędzy głównie w produkcję małych aut osobowych, na które jest coraz to większe zapotrzebowanie. Paradoksalnie jednak do całej tej sytuacji rośnie zapytanie także o auta luksusowe, głównie marki Lexus.

Czytaj także:

Japońska jakość doceniona w Chinach 2005-12-29

Pierwszy Prius poza Japonią 2005-12-16


Podobne wiadomości:

Japońska jakość doceniona w Chinach

Japońska jakość doceniona w Chinach

Aktualności 2005-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.