mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy naciskają na wodór

Japończycy naciskają na wodór

Japoński rząd, producenci samochodów oraz dostawcy wodoru ogłosili plany rozwoju sieci infrastruktury wodorowej w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japończycy naciskają na wodór
Tydzień temu Honda, Toyota, Nissan oraz 10 dostawców wodoru, takich jak Idemitsu i Tokyo Gas, zgłosili do Ministerstwa Skarbu, Handlu oraz Przemysłu wniosek, w którym obiecują, że wprowadzą do produkcji seryjnej samochody napędzane ogniwami paliwowymi do czterech głównych aglomeracji w Japonii już w 2015 roku. W swoim oświadczeniu firmy stwierdziły, że oczekują niższych cen aut napędzanych ogniwami paliwowymi, przez co sprzedaży tego typu pojazdów pójdzie w górę już w drugiej połowie obecnej dekady. Faktem jest także to, że do 2015 roku planuje się stworzyć aż 100 stacji z wodorem w samej Japonii.

We wrześniu 2009 roku niemiecki rząd ogłosił podobne plany stworzenia wodorowej sieci dystrybucyjnej na terenie kraju do 2015 roku. Z rządem dogadały się w tym temacie taki firmy jak Linde, Daimler, Total i Shell (podpisały memorandum).

Producenci aut, którzy mają w planach samochody na wodór, obiecali wypuścić na drogi kilkaset tysięcy samochodów napędzanych tym "paliwem" do 2015 roku. Dodatkowo, do tego ma pojawić się 100 stacji napełniających w głównych miastach Niemiec, z dodatkowymi zakładanymi przy autostradach w późniejszym czasie.

Niektóre źródła podają, że niemiecki przemysł wodorowy jest w stanie na dzień dzisiejszy zasilić około 150 tysięcy samochodów rocznie.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.