mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy naciskają na wodór

Japończycy naciskają na wodór

Japoński rząd, producenci samochodów oraz dostawcy wodoru ogłosili plany rozwoju sieci infrastruktury wodorowej w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japończycy naciskają na wodór
Tydzień temu Honda, Toyota, Nissan oraz 10 dostawców wodoru, takich jak Idemitsu i Tokyo Gas, zgłosili do Ministerstwa Skarbu, Handlu oraz Przemysłu wniosek, w którym obiecują, że wprowadzą do produkcji seryjnej samochody napędzane ogniwami paliwowymi do czterech głównych aglomeracji w Japonii już w 2015 roku. W swoim oświadczeniu firmy stwierdziły, że oczekują niższych cen aut napędzanych ogniwami paliwowymi, przez co sprzedaży tego typu pojazdów pójdzie w górę już w drugiej połowie obecnej dekady. Faktem jest także to, że do 2015 roku planuje się stworzyć aż 100 stacji z wodorem w samej Japonii.

We wrześniu 2009 roku niemiecki rząd ogłosił podobne plany stworzenia wodorowej sieci dystrybucyjnej na terenie kraju do 2015 roku. Z rządem dogadały się w tym temacie taki firmy jak Linde, Daimler, Total i Shell (podpisały memorandum).

Producenci aut, którzy mają w planach samochody na wodór, obiecali wypuścić na drogi kilkaset tysięcy samochodów napędzanych tym "paliwem" do 2015 roku. Dodatkowo, do tego ma pojawić się 100 stacji napełniających w głównych miastach Niemiec, z dodatkowymi zakładanymi przy autostradach w późniejszym czasie.

Niektóre źródła podają, że niemiecki przemysł wodorowy jest w stanie na dzień dzisiejszy zasilić około 150 tysięcy samochodów rocznie.

Podobne wiadomości:

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Technika 2016-11-25

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.