mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy pod Krakowem?

Japończycy pod Krakowem?

Nidec, japoński producent napędów elektrycznych dla branży komputerowej, motoryzacyjnej i AGD, szuka lokalizacji pod nową fabrykę. Firma chce produkować napędy do szyberdachów i siedzeń samochodowych. Pod uwagę brana jest Skawina pod Krakowem. Nieoficjalnie mówi się o inwestycji rzędu 56 mln zł, w wyniku której powstanie 500 miejsc pracy.

Nidec prowadzi już działalność w Polsce. W 2006 r. firma przejęła spółkę Valeo Motors and Actuators (tworząc spółkę Nidec Motors & Actuators) i wynajmuje w Zielonce pod Krakowem halę i produkuje silniki oraz napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Nidec Motor & Actuators zatrudnia około 200 osób i współpracuje z uczelniami wyższymi. Niewykluczone, że jeśli powiedzie się projekt produkcyjny, w Polsce powstanie centrum badawczo-rozwojowe.
 
Firma Nidec powstała w 1973 r. Produkuje ona napędy elektryczne dla przemysłów komputerowego, motoryzacyjnego, maszynowego i AGD. Firma jest obecna na giełdach w Osace, Tokio i na NYSE. W roku finansowym zakończonym 31 marca miała 5,3 mld USD przychodów i 338,2 mln USD zysku. Zatrudnia 78 tys. osób.

Przeczytaj także:

BorgWarner inwestuje w Chinach, Meksyku i Polsce (2007-07-27)

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce? (2007-07-13)

Bridgestone działa w Żarowie (2007-07-11)


Podobne wiadomości:

BorgWarner inwestuje w Chinach, Meksyku i Polsce

BorgWarner inwestuje w Chinach, Meksyku i...

Aktualności 2007-07-27

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce?

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce?

Aktualności 2007-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.