mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy pod Krakowem?

Japończycy pod Krakowem?

Nidec, japoński producent napędów elektrycznych dla branży komputerowej, motoryzacyjnej i AGD, szuka lokalizacji pod nową fabrykę. Firma chce produkować napędy do szyberdachów i siedzeń samochodowych. Pod uwagę brana jest Skawina pod Krakowem. Nieoficjalnie mówi się o inwestycji rzędu 56 mln zł, w wyniku której powstanie 500 miejsc pracy.

Nidec prowadzi już działalność w Polsce. W 2006 r. firma przejęła spółkę Valeo Motors and Actuators (tworząc spółkę Nidec Motors & Actuators) i wynajmuje w Zielonce pod Krakowem halę i produkuje silniki oraz napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Nidec Motor & Actuators zatrudnia około 200 osób i współpracuje z uczelniami wyższymi. Niewykluczone, że jeśli powiedzie się projekt produkcyjny, w Polsce powstanie centrum badawczo-rozwojowe.
 
Firma Nidec powstała w 1973 r. Produkuje ona napędy elektryczne dla przemysłów komputerowego, motoryzacyjnego, maszynowego i AGD. Firma jest obecna na giełdach w Osace, Tokio i na NYSE. W roku finansowym zakończonym 31 marca miała 5,3 mld USD przychodów i 338,2 mln USD zysku. Zatrudnia 78 tys. osób.

Przeczytaj także:

BorgWarner inwestuje w Chinach, Meksyku i Polsce (2007-07-27)

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce? (2007-07-13)

Bridgestone działa w Żarowie (2007-07-11)


Podobne wiadomości:

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce?

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce?

Aktualności 2007-07-13

BorgWarner inwestuje w Chinach, Meksyku i Polsce

BorgWarner inwestuje w Chinach, Meksyku i...

Aktualności 2007-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.