mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy się zrzeszają

Japończycy się zrzeszają

Cztery japońskie koncerny motoryzacyjne plus firma z sektora energetycznego połączą swoje siły w celu szybszego rozwoju sieci szybkiego ładowania samochodów, a tym samym popularyzacji aut z napędem elektrycznym.

Japończycy się zrzeszają
Mitsubishi Motors Corp., Toyota Motor Corp., Nissan Motor Company, Fuji Heavy Industries (Subaru) oraz The Tokyo Electric Power Company (TEPCO) formalnie powołały do życia Stowarzyszenie CHAdeMO na mocy uchwały podjętej podczas walnego zebrania. Pięć wymieniowych firm zyskało jednocześnie władzę wykonawczą w stowarzyszeniu. Stowarzyszenie CHAdeMO ma na celu rozwój sieci szybkiego ładowania na świecie.

Są one niezbędnym elementem dalszego rozwoju i popularyzacji pojazdów z napędem elektrycznym oraz procesu ujednolicenia procedur i technologii ich ładowania. W sierpniu ubiegłego roku Nissan, Mitsubishi, Fuji Heavy Industries oraz TEPCO stworzyły komitet przygotowawczy. Później dołączyła do nich Toyota i do życia powołano stowarzyszenie, na którego czele stanęło pięć zakładających je firm.
 
Obecnie oczekuje się, iż do stowarzyszenia dołączy wkrótce 158 podmiotów gospodarczych i organów rządowych, włączając w to 20 zagranicznych firm. Będą to m.in. producenci samochodów, zakłady energetyczne, wytwórcy sprzętu do ładowania, firmy oferujące usługi ładowania oraz inne grupy wsparcia.
 
Pojazdy elektryczne (łącznie z pojazdami elektrycznymi typu Plug In Hybrid) mogą znacznie przyczynić się do redukcji poziomu emisji CO2 w sektorze transportowym. Stowarzyszenie ma na celu promocję tych pojazdów poprzez udoskonalanie technologii szybkiego ładowania, ujednolicenie metod i technologii ładowania oraz międzynarodową kampanię informacyjną dotyczącą technologii szybkiego ładowania.

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

~postronek 2010-03-16

Kto pierwszy ten lepszy. To oni prawdopodobnie ustalą normy, do których później cały świat się dostosuje. Tak trzymać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.