mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japończycy w Gdańsku

Japończycy w Gdańsku

Do Pomorskiej SSE wchodzi pierwszy inwestor japoński - firma SURUGA SEIKI. Harmonogram działań przewiduje, że firma rozpocznie budowę fabryki w kwietniu 2006 r. W styczniu 2007 r. nastąpi rozpoczęcie działalności gospodarczej.

SURUGA SEIKI produkuje precyzyjne podzespoły wykonawcze i pomiarowe do automatycznych linii produkcyjnych m.in. w elektronice. Na świecie działają zaledwie dwie lub trzy takie firmy. SURUGA SEIKI produkuje również elementy do wtryskiwaczy samochodowych i precyzyjne narzędzia. Części do tych podzespołów są wykonywane na maszynach sterowanych numerycznie - jest to najbardziej zaawansowana technologia światowa w zakresie dokładności i obróbki powierzchniowej.

7 czerwca 2005 r. Zarząd SURUGA SEIKI podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji w Polsce. Komunikat w prasie japońskiej głosi: "Rynek europejski nie był nigdy naszym priorytetem. Tym niemniej zdecydowaliśmy się na budowę na fabryki ze względu na fakt, że nasze fabryki w Szanghaju i Stanach Zjednoczonych, stanowiące inwestycyjny priorytet, zakończą rok obrotowy dodatnim wynikiem finansowym. Jesteśmy teraz gotowi wejść na rynek europejski jako drugi co do wielkości na świecie, łącząc produkcję z handlem".

SURUGA SEIKI rozpoczęła już formalne postępowanie w celu otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w Pomorskiej SSE. Uzgadniane są kwestie w zakresie programu inwestycyjnego, będącego podstawą wydania zezwolenia na działalność na terenie PSSE oraz przygotowanie infrastruktury niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji, jak też docelowej, koniecznej do funkcjonowania zakładu po uruchomieniu produkcji. Zostało złożone wstępne zgłoszenie inwestora, w trakcie przygotowania jest zgłoszenie inwestora i biznesplan. Jednocześnie Pomorska SSE rozpoczęła procedurę mającą na celu zmianę granic Strefy i przejęcie, w formie aportu, gruntu od Miasta. Jeszcze w tym roku Japończycy nabędą grunt o powierzchni 2,1 ha. Teren przeznaczony dla japońskiego inwestora znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech