mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japonia: Astmatycy kontra producenci

Japonia: Astmatycy kontra producenci

W Japonii doszło do niecodziennego wyroku sądu. Według gazety "Japan Times" kilku rodzimych producentów samochodowych będzie musiało wypłacić osiem milionów euro odszkodowania osobom, które ze względu na zbyt wysoką emisję spalin w japońskich miastach zachorowały na astmę.

Japonia: Astmatycy kontra producenci
Pozew do japońskiego wymiaru sprawiedliwości na wspólnym piśmie złożyło około 520 astmatyków, którzy oczekują od swoich rodzimych marek wzięcia odpowiedzialności za utrzymującą się w miastach zbyt dużą i szkodliwą emisję spalin produkowaną przez ciężarówki i autobusy. To jak twierdzą osobowy wnoszące pozew było przyczyną ich zachorowania na astmę.

Do producentów, którzy mają zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej i wypłacenia ośmiu milionów euro odszkodowania zaliczają się takie marki jak Nissan, Isuzu i Toyota. Wbrew wcześniejszym doniesieniom do wyroku sądu nie musi ustosunkowywać się Honda.
Tematy w artykule: rynek japoński

Podobne wiadomości:

Kto się boi japońskich aut?

Kto się boi japońskich aut?

Aktualności 2012-12-06

Toyoty z Europy do Japonii

Toyoty z Europy do Japonii

Aktualności 2011-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech