mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japonia: Astmatycy kontra producenci

Japonia: Astmatycy kontra producenci

W Japonii doszło do niecodziennego wyroku sądu. Według gazety "Japan Times" kilku rodzimych producentów samochodowych będzie musiało wypłacić osiem milionów euro odszkodowania osobom, które ze względu na zbyt wysoką emisję spalin w japońskich miastach zachorowały na astmę.

Japonia: Astmatycy kontra producenci
Pozew do japońskiego wymiaru sprawiedliwości na wspólnym piśmie złożyło około 520 astmatyków, którzy oczekują od swoich rodzimych marek wzięcia odpowiedzialności za utrzymującą się w miastach zbyt dużą i szkodliwą emisję spalin produkowaną przez ciężarówki i autobusy. To jak twierdzą osobowy wnoszące pozew było przyczyną ich zachorowania na astmę.

Do producentów, którzy mają zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej i wypłacenia ośmiu milionów euro odszkodowania zaliczają się takie marki jak Nissan, Isuzu i Toyota. Wbrew wcześniejszym doniesieniom do wyroku sądu nie musi ustosunkowywać się Honda.
Tematy w artykule: rynek japoński

Podobne wiadomości:

Kto się boi japońskich aut?

Kto się boi japońskich aut?

Aktualności 2012-12-06

Toyoty z Europy do Japonii

Toyoty z Europy do Japonii

Aktualności 2011-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.