mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japonia: Astmatycy kontra producenci

Japonia: Astmatycy kontra producenci

W Japonii doszło do niecodziennego wyroku sądu. Według gazety "Japan Times" kilku rodzimych producentów samochodowych będzie musiało wypłacić osiem milionów euro odszkodowania osobom, które ze względu na zbyt wysoką emisję spalin w japońskich miastach zachorowały na astmę.

Japonia: Astmatycy kontra producenci
Pozew do japońskiego wymiaru sprawiedliwości na wspólnym piśmie złożyło około 520 astmatyków, którzy oczekują od swoich rodzimych marek wzięcia odpowiedzialności za utrzymującą się w miastach zbyt dużą i szkodliwą emisję spalin produkowaną przez ciężarówki i autobusy. To jak twierdzą osobowy wnoszące pozew było przyczyną ich zachorowania na astmę.

Do producentów, którzy mają zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej i wypłacenia ośmiu milionów euro odszkodowania zaliczają się takie marki jak Nissan, Isuzu i Toyota. Wbrew wcześniejszym doniesieniom do wyroku sądu nie musi ustosunkowywać się Honda.
Tematy w artykule: rynek japoński

Podobne wiadomości:

Limitowany Civic Type R

Limitowany Civic Type R

Aktualności 2010-04-23

Najlepsze auta na japońskim rynku

Najlepsze auta na japońskim rynku

Aktualności 2009-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.