mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japonia: Trzęsienie ziemi zagroziło producentom

Japonia: Trzęsienie ziemi zagroziło producentom

Lipcowe trzęsienie ziemi jakie nawiedziło kilka regionów Japonii spowodowało wstrzymanie dostaw niektórych podzespołów dla wielu rodzimych producentów samochodowych. W skutek kataklizmu zniszczone zostały budynki jednego z największych poddostawców części.

Japonia: Trzęsienie ziemi zagroziło producentom
Jak donosi niemiecka gazeta „Wirtschaftswoche”, firma Riken, która zaopatrywała japońskie koncerny motoryzacyjne w elementy uszczelniające skrzynie biegów, nie jest w stanie uruchomić ponownie produkcji. Zakład został zmuszony wstrzymać dostawę tych komponentów.

Wśród pokrzywdzonych marek znalazły się takie firmy jak: Nissan, Subaru, Honda i gigant motoryzacyjny - Toyota. Co istotne z punktu widzenia producentów dotychczasowa realizacja zamówień przebiegała w formie „Just-in-Time”. Zamówienia realizowano na bieżąco, a gotowe części nie były składowane w magazynach tylko prosto wysyłane do klienta. Oznacza to, że wyżej wymienione japońskie marki nie mają na swoich półkach wystarczającej ilości zapasowych elementów.

Według „Wirtschaftswoche” zagrożone utratą płynnej produkcji marki są bliskie ograniczenia ilości budowanych samochodów, a w konsekwencji całkowitego jej zatrzymania. Toyota wprowadziła plan kryzysowy. Przedsiębiorstwo Fuji Heavy Industries montujące modele Subaru informuje, że być może będzie zmuszone przerwać produkcję już pod koniec tego tygodnia.
Tematy w artykule: rynek japoński

Podobne wiadomości:

Toyoty z Europy do Japonii

Toyoty z Europy do Japonii

Aktualności 2011-06-29

Kto się boi japońskich aut?

Kto się boi japońskich aut?

Aktualności 2012-12-06

Komentuj:

~yoyo 2007-07-21

Przenieś produkcje do europy , tu nie ma trzęsień ziemi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.