mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japońscy producenci przekazują dotacje

Japońscy producenci przekazują dotacje

Honda, Nissan oraz Toyota przekażą 3.75 miliona dolarów każdy na pomoc rejonom Japonii, dotkniętym niesamowitą tragedią trzęsienia ziemi, w wyniku tego falą tsunami.

Japońscy producenci przekazują dotacje
Wielka tragedia Japonii połączyła trzech największych japońskich producentów samochodów - Toyotę, Nissana oraz Hondę - którzy postanowili przekazać po 3.75 milionów dolarów dla potrzebujących rejonów kraju. Dodatkowo, Nissan zobowiązał się do kolejnych wysiłków w postaci darmowego przekazania pojazdów, głównie ciężarówek oraz wózków widłowych, sfinansowania sprzętu medycznego oraz leków i materiałów opatrunkowych, a także produktów takich jak koce, maski oraz środki bakteriobójcze. Ponadto sami pracownicy Nissana zobowiązali się przekazywać dary, a dodatkowo zorganizować i promować akcje poboru krwii.

Honda, natomiast, ogłosiła dotację w postaci tysiąca generatorów prądu oraz pięciu tysięcy zbiorników gazu dla ludzi, pozbawionych energii elektrycznej. Toyota ma dokładnie takie same plany jak dwie powyższe firmy.

Nissan, Honda i Toyota zamknęły swoje fabryki w całej Japonii. Honda zawiesiła do odwołania produkcję w Sayamie, Saitamie, Ogawie, Tochigi, Hamamatsu oraz Suzuce. Do 20 marca produkcja zatrzymana zostanie także w zakładach w Kumamoto.

Nissan zaprzestał działań w Tochigi i Iwaki do 18 marca, natomiast fabryki w Oppamie, Kyushu, Shatai oraz Yokohamie nie będą pracować do 16 marca. Przedstawiciele Toyoty ogłosili całkowite zatrzymanie produkcji w fabrykach w Hokkaido, Tohoku, Miyagi i Iwate, skąd pracownicy zostali natychmiastowo ewakuowani w bezpieczne miejsca. Wszystkie zakłady będą zamknięte minimalnie do 16 marca.

Inni producenci, tacy jak Mazda, Mitsubishi, Subaru i Suzuki, zawiesiły bądź zwolniły produkcję z powodu zmniejszenia ilości dostaw.

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.