mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japoński Kotani w Gliwicach

Japoński Kotani w Gliwicach

Za ponad 50 mln zł w gliwickiej części KSSE powstanie zakład produkujący wyroby kute na potrzeby motoryzacji. Inwestorem jest firma Kotani z japońskiej grupy Sumitomo.

W zeszłym tygodniu, tj. 7 lipca br., w drodze przetargu japoński inwestor zakupił prawie 3,5 ha działkę oraz otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie Katowickiej Specjalnej strefy Ekonomicznej. Powstały zakład zajmie się produkcją wyrobów kutych do urządzeń samochodowych i przemysłowych w oparciu o nowoczesne know-how i technologię z Kotani Corporation w Japonii. W zakładzie znajdzie zatrudnienie co najmniej 40 osób.

Produkowane wyroby trafią na rynek krajowy oraz do odbiorców m.in. w Czechach, Niemczech i Szwecji. Wyroby kute mają zastosowanie m.in. w samochodowych łożyskach, przekładniach i przegubach.

To już kolejna inwestycja z kraju kwitnącej wiśni w gliwickiej podstrefie KSSE. Od kwietnia br. firma NGK Ceramics Polska, należąca do japońskiego koncernu NGK Insulators, produkuje w Gliwicach ceramiczne filtry do katalizatorów silników wysokoprężnych. Natomiast w tyskiej części KSSE od kilku lat swoją działalność rozwija japoński koncern Isuzu specjalizujący się w produkcji silników wysokoprężnych.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to jedna z największych polskich stref ekonomicznych pod względem wartości inwestycji. Spółka Kotani to już jedenasty w tym roku inwestor na terenie Katowickiej SSE. Łącznie firmy mają zainwestować blisko 500 mln zł i utworzyć prawie 1,9 tys. nowych miejsc pracy. W całym 2005 roku KSSE spodziewa się kilkunastu nowych inwestycji, kolejne przetargi na kupno terenów i rozpoczęcie działalności rozstrzygane będą w najbliższym czasie. 
 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~audi TT 2012-03-06

ja nie narzekam 6 lat na strefie.

~poinformowany 2009-05-07

Nie tyle plajtuje co jeden z inwestorów sie wycofal i trwa akcja proby sprzedazy jego udzialow. Poki nie dojda do porozumienia z nowym inwestorem to firma znika z rynku.

~Statystyczny 2009-03-17

Prawdopodobnie Kotani plajtuje,zaczyna zwalniać pracowników,moze coś ktoś wie na ten temat

~Axa 2008-07-18

Rektrutacje przeprowadza Manpower a stawka tak jak Mirek napisał wyżej ok 1000 zł na reke - i jest to raczej zmowa bo podobne płace sa na całej strefie ..

~Jac 2006-12-15

Hmm a nie wie ktos od kiedy rekrutacja pracownikow

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic