mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japoński Sanden rozszerza działalność

Japoński Sanden rozszerza działalność

Firma Sanden rozszerza działalność w Polkowicach, na terenie Legnickiej SSE. Z początkiem czerwca br. otworzy drugą już fabrykę. Szacuje się, że łącznie inwestycje osiągną poziom bliski 300 mln zł. Firma planuje stopniowe zwiększanie zatrudnienia, osiągając docelowy poziom około 310 pracowników w 2008 roku.

Japoński Sanden rozszerza działalność

Sanden planując dalsze nakłady na inwestycję zamierza podwoić produkcję i poszerzyć asortyment.  Japoński inwestor zamierza produkować rocznie nie mniej niż milion kompresorów do klimatyzatorów samochodowych. Urządzenia i części zamienne będą dostarczane do największych producentów z sektora motoryzacyjnego w Europie.

Polkowice są drugą lokalizacją firmy Sanden w Europie, po fabryce w Rennes we Francji. W 2004 roku japoński inwestor zakupił działkę o powierzchni 20 ha pod budowę nowej fabryki w Polkowicach z możliwością dalszej rozbudowy.

Sanden jest firmą japońską z centralą w Tokio i Gunma. Główną działalnością firmy jest produkcja urządzeń dla sektora motoryzacyjnego, lad chłodniczych, automatów sprzedających oraz systemów on-line służących do monitorowania i zbierania informacji o automatach, domowych urządzeń klimatyzacyjnych i grzewczych oraz urządzeń dla sklepów.

Sanden jest jednym z wiodących producentów urządzeń klimatyzacyjnych dla sektora motoryzacyjnego na świecie. Kapitał zakładowy firmy, która zatrudnia około 10 tysięcy pracowników na całym świecie, to 11038 milionów yenów.

Przeczytaj także:

Sanden - japońskie kompresory z Polkowic (2005-04-11)

Przybywa inwestycji z Japonii (2005-10-21)

Mała Japonia w Jelczu-Laskowicach (2005-04-19)

Daicel - Japończycy w Żarowie (2005-04-14)

 


Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.