mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japoński Sanden rozszerza działalność

Japoński Sanden rozszerza działalność

Firma Sanden rozszerza działalność w Polkowicach, na terenie Legnickiej SSE. Z początkiem czerwca br. otworzy drugą już fabrykę. Szacuje się, że łącznie inwestycje osiągną poziom bliski 300 mln zł. Firma planuje stopniowe zwiększanie zatrudnienia, osiągając docelowy poziom około 310 pracowników w 2008 roku.

Japoński Sanden rozszerza działalność

Sanden planując dalsze nakłady na inwestycję zamierza podwoić produkcję i poszerzyć asortyment.  Japoński inwestor zamierza produkować rocznie nie mniej niż milion kompresorów do klimatyzatorów samochodowych. Urządzenia i części zamienne będą dostarczane do największych producentów z sektora motoryzacyjnego w Europie.

Polkowice są drugą lokalizacją firmy Sanden w Europie, po fabryce w Rennes we Francji. W 2004 roku japoński inwestor zakupił działkę o powierzchni 20 ha pod budowę nowej fabryki w Polkowicach z możliwością dalszej rozbudowy.

Sanden jest firmą japońską z centralą w Tokio i Gunma. Główną działalnością firmy jest produkcja urządzeń dla sektora motoryzacyjnego, lad chłodniczych, automatów sprzedających oraz systemów on-line służących do monitorowania i zbierania informacji o automatach, domowych urządzeń klimatyzacyjnych i grzewczych oraz urządzeń dla sklepów.

Sanden jest jednym z wiodących producentów urządzeń klimatyzacyjnych dla sektora motoryzacyjnego na świecie. Kapitał zakładowy firmy, która zatrudnia około 10 tysięcy pracowników na całym świecie, to 11038 milionów yenów.

Przeczytaj także:

Sanden - japońskie kompresory z Polkowic (2005-04-11)

Przybywa inwestycji z Japonii (2005-10-21)

Mała Japonia w Jelczu-Laskowicach (2005-04-19)

Daicel - Japończycy w Żarowie (2005-04-14)

 


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech