mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japoński producent chce powrócić do motosportu

Japoński producent chce powrócić do motosportu

Kryzys finansowy, który pojawił się kilka lat temu sprawił, że niektórzy producenci musieli pożegnać się z światowym sportem motorowym. Dziś gdy po kryzysie nie ma już śladu pojawiają się plany na wielki powrót.

Japoński producent chce powrócić do motosportu
Subaru szykuje się na powrotu do rywalizacji w motorsporcie. Auto Express donosi, że Japoński producent chce do rywalizacji w WRC przygotować auto z napędem hybrydowym. Oczywiście o ile samochód z takim napędem będzie konkurencyjne i WRC zacznie spoglądać szerzej w kierunku technologii hybrydowej.

Od razu naturalnym wyborem w kwestii powrotu jest WRX STi. Subaru będzie musiało jednak mocno zmienić konstrukcję auta by dopasować je do obecnych regulacji serii gdzie startują Fiesty i DS3-ki.

W 2018 roku Subaru ma na rynku pokazać linię aut hybrydowych i promocja tych modeli będzie Japońskiej marce bardzo potrzebna. Okazuje się, że Subaru patrzy również w stronę całkowicie odmienną - wyścigi długodystansowe. Podobno budżet na to i chęci się znajdą.

Wejście do wyścigów, z których najważniejszym jest 24h Le Mans wcale nie jest pomysłem niedorzecznym. Konkurowanie z Toyotą i Nissanem, który wejdzie do rywalizacji w topwej klasie w przyszłym roku wizerunkowo może dać Subaru bardzo dużo. W żadnej innej serii nie stawia się w tak bardzo na technologię hybrydową jak w wyścigach długodystansowych. Tu promocja swojej technologii hybrydowej może przynieść najwięcej.

Subaru chce wejść ponowie w sport, ale nie zamierza wykładać pieniędzy na opracowanie kompaktowego SUVa. Segment aut pokroju Nissana Juke'a, Opla Mokki czy Renault Captura rośnie w bardzo szybkim tempie. Japoński producent nie widzi sensu na opracowywanie takiego modelu i jest zdania, że taki model ma uzasadnienie tylko na Starym Kontynencie.  To z kolei nie opłaca się marce spod znaku plejad.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 105 825 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Subaru WRX
Subaru WRX
Cena podstawowa już od: 195 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~patryk 2014-08-09

jeśli japońce to tylko toyot! w wrc tez spisują się rewelacyjnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.