mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japoński producent chce powrócić do motosportu

Japoński producent chce powrócić do motosportu

Kryzys finansowy, który pojawił się kilka lat temu sprawił, że niektórzy producenci musieli pożegnać się z światowym sportem motorowym. Dziś gdy po kryzysie nie ma już śladu pojawiają się plany na wielki powrót.

Japoński producent chce powrócić do motosportu
Subaru szykuje się na powrotu do rywalizacji w motorsporcie. Auto Express donosi, że Japoński producent chce do rywalizacji w WRC przygotować auto z napędem hybrydowym. Oczywiście o ile samochód z takim napędem będzie konkurencyjne i WRC zacznie spoglądać szerzej w kierunku technologii hybrydowej.

Od razu naturalnym wyborem w kwestii powrotu jest WRX STi. Subaru będzie musiało jednak mocno zmienić konstrukcję auta by dopasować je do obecnych regulacji serii gdzie startują Fiesty i DS3-ki.

W 2018 roku Subaru ma na rynku pokazać linię aut hybrydowych i promocja tych modeli będzie Japońskiej marce bardzo potrzebna. Okazuje się, że Subaru patrzy również w stronę całkowicie odmienną - wyścigi długodystansowe. Podobno budżet na to i chęci się znajdą.

Wejście do wyścigów, z których najważniejszym jest 24h Le Mans wcale nie jest pomysłem niedorzecznym. Konkurowanie z Toyotą i Nissanem, który wejdzie do rywalizacji w topwej klasie w przyszłym roku wizerunkowo może dać Subaru bardzo dużo. W żadnej innej serii nie stawia się w tak bardzo na technologię hybrydową jak w wyścigach długodystansowych. Tu promocja swojej technologii hybrydowej może przynieść najwięcej.

Subaru chce wejść ponowie w sport, ale nie zamierza wykładać pieniędzy na opracowanie kompaktowego SUVa. Segment aut pokroju Nissana Juke'a, Opla Mokki czy Renault Captura rośnie w bardzo szybkim tempie. Japoński producent nie widzi sensu na opracowywanie takiego modelu i jest zdania, że taki model ma uzasadnienie tylko na Starym Kontynencie.  To z kolei nie opłaca się marce spod znaku plejad.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 78 968 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Subaru WRX
Subaru WRX
Cena podstawowa już od: 195 341 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Best Cars 2015 - zagłosuj i wygraj Subaru WRX...

auto motor i sport 0000-00-00

Rozpoczynamy głosowanie na "Najlepsze samochody" w 21. edycji międzynarodowego plebiscytu. Które auta zasługują na ten tytuł – decydujesz Ty. I Ty możesz wygrać nagrodę, Subaru WRX STI.

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~patryk 2014-08-09

jeśli japońce to tylko toyot! w wrc tez spisują się rewelacyjnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.