mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japońskie inwestycje w Świdnicy

Japońskie inwestycje w Świdnicy

Firma Nifco otworzyła swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny. Japoński producent komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego zainwestował 16 mln zł. Nie jest to jednak koniec, druga hala produkcyjna warta 15 mln zł ma być gotowa w 2009 roku.

Japońskie inwestycje w Świdnicy
Japońskie Nifco, jeden z liderów w produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego, otworzył swoją pierwszą fabrykę w Polsce, zlokalizowaną w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Według zapowiedzi, warty 16 mln zł zakład, ma być najlepszym w Europie, dzięki zatrudnieniu najlepszych inżynierów i pracowników produkcyjnych. Łącznie firma da zatrudnienie 75 osobom.

W świdnickim zakładzie, zlokalizowanym na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, wytwarzane są nity, pierścienie, zaciski z tworzyw sztucznych, elementy układów paliwowych oraz inne części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. W sumie fabryka ma produkować 28 mln sztuk wyrobów rocznie, co daje łączną sprzedaż o wartości 14 mln zł.

Nie jest to koniec inwestycji japońskiego koncernu. Rozpoczęła się już budowa drugiej hali produkcyjnej, która będzie gotowa w połowie stycznia 2009 roku. Na nową inwestycję firma przeznaczy dodatkowe 15 mln zł. W związku z rozwojem, w przyszłym roku Nifco Poland zatrudni dodatkowe 40 osób.

Świdnicka fabryka ma być główny zakładem Nifco w Europie, który będzie wytwarzał różne części na potrzeby producentów europejskich oraz rynku rosyjskiego. Koncern zdecydował się na inwestycję w naszym kraju, ponieważ w Polsce prężnie działają General Motors, Volkswagen i Toyota, którzy są odbiorcami firmy. Fabrykę zlokalizowano w Świdnicy, ponieważ zaoferowała najlepsze możliwości rozwoju, a w pobliżu ma swój zakład także jeden z najważniejszych klientów Nifco - Toyota.

Firma Nifco została utworzona w 1967 roku, w czasie, kiedy Japonia przechodziła okres szybkiej industrializacji, spowodowanej rozwojem przemysłu samochodowego i produkcją domowych urządzeń elektronicznych. Nifco było pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji zacisków, nitów i pierścieni. Elementy produkowane przez Nifco posiadają wszelkie zalety materiałów z tworzywa sztucznego: są lekkie, nierdzewne i bardzo plastyczne. Choć niewielkich rozmiarów, elementy te odegrały bardzo ważną rolę dla branży motoryzacyjnej. Grupa Nifco dostarcza swoje wyroby m.in. producentom samochodów, takim jak Ford Motor Company, General Motors, Hyundai i Toyota.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.