mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japońskie koncerny zamykają fabryki

Japońskie koncerny zamykają fabryki

W związku z najpotężniejszym w dziejach Japonii trzęsieniem ziemi i wywołaną nim falą tsunami, japońskie koncerny motoryzacyjne były zmuszone do zamknięcia swoich fabryk.

Trzęsienie ziemi o sile 8,9 stopni w skali Richtera wywołało falę tsunami, która spustoszyła północne wybrzeże Japonii, wdzierając się w głąb lądu nawet na 5 kilometrów.

Do dzisiaj w związku z tą katastrofą pracę we wszystkich swoich japońskich fabrykach wstrzymała Toyota. Mitsubishi w sobotę z kolei zatrzymało pracę w trzech swoich zakładach produkcyjnych do wtorku. Na podobne ruchy następnie zdecydowały się Honda, Nissan oraz Subaru. Dziś i jutro władze japońskich firm podejmą decyzję bądź o dalszym wstrzymaniu produkcji, bądź o jej ponownym uruchomieniu. Niewykluczone, że w rejonach najmocniej dotkniętych kataklizmem fabryki jeszcze nie będą pracować, zaś w pozostałych produkcja już ruszy.

Fala tsunami spowodowała już liczne wymierne straty dla koncernów. Co najmniej 2,3 tys. aut marki Nissan oraz Infiniti (ok. 1,3 tys. Infiniti M), czekające w porcie Hitachi na wypłynięcie do Stanów Zjednoczonych, zostało zniszczonych przez żywioł. Zniszczone zostały także różne budynki w poszczególnych zakładach produkcyjnych w rejonie ataku fali. Za wcześnie jednak, by oszacować straty, jakie w związku z tą katastrofą poniosły japońskie firmy motoryzacyjne.

Podobne wiadomości:

Najcenniejsze japońskie marki - producenci aut na topie

Najcenniejsze japońskie marki - producenci...

Aktualności 2015-04-29

Tylko 45 egzemplarzy tej wersji GT-Ra

Tylko 45 egzemplarzy tej wersji GT-Ra

Premiery 2014-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model