mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jarmuziewicz: "Przewoźnikom grożą nieuchronne bankructwa"

Jarmuziewicz: "Przewoźnikom grożą nieuchronne bankructwa"

- Dziś jednym z najpoważniejszych problemów na rynku transportu samochodowego jest konkurencja wewnątrz gałęziowa. Spowodowana jest nie tylko zmniejszeniem liczby zleceń frachtu, ale nadmiernym rozwojem mocy przewozowych. - powiedział wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz podczas sesji poświęconej infrastrukturze i transportowi Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Jarmuziewicz:
W latach 2004-2008 trzykrotnie wzrosła liczba samochodowych przewoźników międzynarodowych, z 40 do 120 tys., tymczasem wartość ładunków tylko o 20 proc.

- Sytuacja ta doprowadzi z pewnością obecnie do zmian na tym rynku transportu, włącznie z upadłością wielu firm, szczególnie małych lub nie przygotowanych finansowo do takich warunków - stwierdził Tadeusz Jarmuziewicz.

Minister dodał, że państwo nie ma wpływu ani na tę sytuację, ani na rozwiązanie problemu potencjalnych bankructw i wzrostu bezrobocia wśród kierowców, ponieważ rynek przewozów w pełni zależy od zleceniodawców ładunków.

Według opinii Adriana Furgalskiego, dyrektora SDG TOR, przewoźnicy drogowi nie odczytali na czas sygnałów, najszybciej płynących do transportowców, że pogarsza się koniunktura na rynku przewozów. Wiele firm jeszcze w ub. roku dokonało kosztownych zakupów sprzętu, a teraz nie mają z czego spłacać kredytów lub rat leasingowych. Branża ta, według tego eksperta, nie podjęła także w ogóle procesów konsolidacji, ograniczając się do wyniszczającej walki cenowej.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando