mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jean-Joseph: "Prawie jak w Finlandii"

Jean-Joseph: "Prawie jak w Finlandii"

Załoga Simon Jean-Joseph i Jack Boyere wezmą udział w 64 Rajdzie Polski, należącym do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy (RSME). Wystartują Citroenem C2-R2 zespołu Citroen Sport.

Jean-Joseph:

Rajd Polski, kandydujący do serii Mistrzostw Świata (WRC), jest jednym z najstarszych rajdów, które przetrwały do dziś. W tym roku stanowi czwartą z dziesięciu rund RSME. Rozgrywany na nawierzchniach szutrowych, po raz trzeci z rzędu przebiegać będzie drogami Mazur – pojezierza o wyraźnie turystycznym obliczu. Baza i inne obiekty rajdu zlokalizowane są 200 km na północ od Warszawy, w Mikołajkach.

W odróżnieniu od udziału w poprzednich rajdach w tym sezonie RSME i od IRC(Intercontinental Rally Challenge), Simon Jean-Joseph wystartuje nie Citroenem C2 Super 1600, lecz C2-R2. Yves Matton, Szef Działu Programów Sportowych dla Klientów Citroen Sport, wyjaśnia przyczyny tej zmiany: „Wybraliśmy właściwe rozwiązanie, by móc wziąć udział w jak największej liczbie rund tego sezonu. Wystawiając w Polsce R2 zachowamy część budżetu, dzięki któremu w następnym starcie wykorzystamy C2 S1600. Sądząc po osiągnięciach Simona, mamy nadzieję, że – podobnie, jak Kris Meeke, który zwrócił na siebie uwagę w poprzedniej rundzie – uda nam się pokazać możliwości C2-R2 na tym ważnym dla Citroena rynku.”

W obliczu takich celów Simon Jean-Joseph jest zadowolony, że wystartuje w Polsce na C2-R2. „To duże wyzwanie” – przyznaje.- „Za kierownicą tego samochodu przejechałem zaledwie kilka metrów na drodze asfaltowej podczas pierwszych testów, samochód będę więc poznawał od zera w piątek, na odcinku testowym. Jestem jednak spokojny, bo C2-R2 odnosi duże sukcesy w programie Juniorów i w różnych mistrzostwach krajowych, w których jest wystawiany.

Motywację Jean-Josepha zwiększa fakt, że zna już niektóre odcinki specjalne. „Tam jest prawie jak w Finlandii. Równie szybko, jeszcze węziej, może tylko drzewa wzdłuż skraju drogi nie są tak grube, jak w regionie Jyvaeskylae. Ukształtowanie terenu nie sprawia trudności, jest idealne dla małego samochodu, jak C2. Postaramy się potwierdzić nasze możliwości i uzyskać jak najlepszy wynik na oczach zawsze bardzo licznej polskiej publiczności” – podsumowuje Simon Jean-Joseph.

Komentuj:

~marko 2007-06-06

prawie robi wielką różnice...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.