mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jean-Joseph: "Prawie jak w Finlandii"

Jean-Joseph: "Prawie jak w Finlandii"

Załoga Simon Jean-Joseph i Jack Boyere wezmą udział w 64 Rajdzie Polski, należącym do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy (RSME). Wystartują Citroenem C2-R2 zespołu Citroen Sport.

Jean-Joseph:

Rajd Polski, kandydujący do serii Mistrzostw Świata (WRC), jest jednym z najstarszych rajdów, które przetrwały do dziś. W tym roku stanowi czwartą z dziesięciu rund RSME. Rozgrywany na nawierzchniach szutrowych, po raz trzeci z rzędu przebiegać będzie drogami Mazur – pojezierza o wyraźnie turystycznym obliczu. Baza i inne obiekty rajdu zlokalizowane są 200 km na północ od Warszawy, w Mikołajkach.

W odróżnieniu od udziału w poprzednich rajdach w tym sezonie RSME i od IRC(Intercontinental Rally Challenge), Simon Jean-Joseph wystartuje nie Citroenem C2 Super 1600, lecz C2-R2. Yves Matton, Szef Działu Programów Sportowych dla Klientów Citroen Sport, wyjaśnia przyczyny tej zmiany: „Wybraliśmy właściwe rozwiązanie, by móc wziąć udział w jak największej liczbie rund tego sezonu. Wystawiając w Polsce R2 zachowamy część budżetu, dzięki któremu w następnym starcie wykorzystamy C2 S1600. Sądząc po osiągnięciach Simona, mamy nadzieję, że – podobnie, jak Kris Meeke, który zwrócił na siebie uwagę w poprzedniej rundzie – uda nam się pokazać możliwości C2-R2 na tym ważnym dla Citroena rynku.”

W obliczu takich celów Simon Jean-Joseph jest zadowolony, że wystartuje w Polsce na C2-R2. „To duże wyzwanie” – przyznaje.- „Za kierownicą tego samochodu przejechałem zaledwie kilka metrów na drodze asfaltowej podczas pierwszych testów, samochód będę więc poznawał od zera w piątek, na odcinku testowym. Jestem jednak spokojny, bo C2-R2 odnosi duże sukcesy w programie Juniorów i w różnych mistrzostwach krajowych, w których jest wystawiany.

Motywację Jean-Josepha zwiększa fakt, że zna już niektóre odcinki specjalne. „Tam jest prawie jak w Finlandii. Równie szybko, jeszcze węziej, może tylko drzewa wzdłuż skraju drogi nie są tak grube, jak w regionie Jyvaeskylae. Ukształtowanie terenu nie sprawia trudności, jest idealne dla małego samochodu, jak C2. Postaramy się potwierdzić nasze możliwości i uzyskać jak najlepszy wynik na oczach zawsze bardzo licznej polskiej publiczności” – podsumowuje Simon Jean-Joseph.

Komentuj:

~marko 2007-06-06

prawie robi wielką różnice...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.