mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeden pijany w 'Trzeźwy poranek'

Jeden pijany w 'Trzeźwy poranek'

Są już pierwsze wyniki akcji prowadzonej przez Komendę Stołeczną Policji pod nazwą 'Trzeźwy poranek'. Polega ona na zmasowanych kontrolach trzeźwości w dniach zwiększonego ryzyka. Wczorajszego dnia skontrolowano 128 kierujących spośród których tylko jeden jechał na 'podwójnym gazie'.

Jeden pijany w 'Trzeźwy poranek'

Policyjna akcja ruszyła 2 listopada bieżącego roku. Jej głównym założeniem jest wyeliminowanie z ulic kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu 'kilku głębszych'. W ramach tej kampanii, w wybrane dni tygodnia, a w szczególności te o zwiększonym ryzyku jak poniedziałki lub dni następujące po popularnych imieninach, policjanci przeprowadzają zmasowane kontrole trzeźwości. Badanie wykonywane jest podczas oczekiwania na zmianę świateł, a czas jego trwania to minuta. Rozwiązanie tego typu stosowane jest już z sukcesem w wielu państwach UE.

Już drugiego listopada na ulicy Pułkowej, stołeczni policjanci skontrolowali 205 kierujących. Spośród nich znalazł się jeden 42-letni kierowca, u którego zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła 0,7 promila. Za jazdę w takim stanie odpowie on teraz przed sądem.

Wczoraj funkcjonariusze kontrolowali kierowców na ulicy Połczyńskiej. Badaniu poddanych zostało 128 kierujących. Podobnie jak w pierwszy dzień, znalazł się jeden kierowca, który we krwi miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna ten trafił na komisariat, gdzie zatrzymano mu prawo jazdy. Zgodnie z prawem, kierowca, który posiada we krwi ponad pół promila alkoholu, popełnia przestępstwo. Grozi za nie do dwóch lat więzienia. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości, prokuratorzy powinni wnioskować do sądów o zatrzymywanie samochodów, należących do pijanych kierowców na poczet przyszłych kar. Jest to możliwe w przypadku, gdy nietrzeźwy kierujący spowoduje wypadek, bądź też po raz kolejny został zatrzymany po pijanemu.

Jak donosi Komenda Stołeczna Policji, od początku roku na warszawskich drogach zatrzymano już ponad 13 tysięcy kierowców jeżdżących 'pod wpływem'.

Czytaj także:

Trzeźwy poranek (2006-11-03)

Niemcy: Jazda "na zero" (2006-07-26)

Tematy w artykule: alkohol policja Trzeźwy poranek

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

~leos 2006-11-07

taka akcja i tylko jeden pijany, znaczy sie z rana nie pijemy..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando