mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jedna opona zamiast dwóch

Jedna opona zamiast dwóch

Goodyear wprowadza serię szerokich, pojedynczych opon na oś napędową, które zastępują konwencjonalne opony podwójne wykorzystywane tradycyjnie w ciężarówkach i autobusach. Przykładowo Goodyear Super Single o rozmiarze 495/45 R22.5 zastępuje dwie opony 315/70 R22.5.

Jedna opona zamiast dwóch

Dzięki 17% ograniczeniu oporów toczenia, nowe opony zapewniają do 2% niższe zużycie paliwa w porównaniu z identycznymi pojazdami wyposażonymi w opony podwójne. Dzięki temu operator dużej floty może znacznie zaoszczędzić, zakładając na wszystkie osie typowej ciężarówki opony Goodyear Super Single. W ciągu roku oszczędności na paliwie w porównaniu z konwencjonalnymi oponami mogą sięgać nawet do 1.000 euro. Ponadto poprzez to rozwiązanie można osiągnąć zwiększenie wydajności operacyjnej, wykorzystując oszczędność masy w granicach 110 kg w porównaniu z typowymi oponami i kołami podwójnymi. Szersze opony to również lepsza sterowność i stabilność.

Dodatkową cechą opony Goodyear Super Single jest elektroniczny czujnik, który zintegrowany jest z systemem kontroli ciśnienia, zamontowanym w pojeździe. Czujnik ten informuje kierowcę o aktualnym stanie ciśnienia w oponie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Już podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć nowego crossovera z Wolfsburga, ale kilka tygodni wcześniej - 23 sierpnia - odbędzie się oficjalna prezentacja modelu. Dlatego Volkswagen cały czas podgrzewa atmosferę wokół modelu T-ROC.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic