mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jedna z pierwszych ciężkich hybryd

Jedna z pierwszych ciężkich hybryd

DAF zdecydował o rozpoczęciu produkcji swojego hybrydowego LF Hybrid, 12-tonowego samochodu dystrybucyjnego z równoległym systemem hybrydowym.

Jedna z pierwszych ciężkich hybryd

Wprowadzenie do sieci dystrybucyjnej nowego modelu ma nastąpić jeszcze przed końcem tego roku, zaraz po tym, gdy zakończą się całościowe testy w Wielkiej Brytanii i całej kontynentalnej Europie.

Technologia hybrydowa spowoduje zmniejszenie zużycia paliwa oraz obniżenie emisji CO2 do atmosfery o przynajmniej 10-20%. LF Hybrid posiada równoległy system hybrydowy z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym, gdzie auto jest zasilane silnikiem Diesla, elektrycznym lub dwoma jednocześnie. Silnik napędzany olejem napędowym ma pojemność 4,5 litra PACCAR FR, który spełnia wszystkie wymagania ultraniskiej emisji substancji szkodliwych, określanych normą EEV bez filtra sadzy. Jednosta wytwarza moc 160 koni mechanicznych i połączona jest z sześciobiegową skrzynią biegów Eaton.

Silnik elektryczny zaistalowany został pomiędzy sprzęgłem a skrzynią biegów, który może odgrywać funkcję generatora oraz generatora. Energia generowana podczas hamowania przechowywana jest w bateriach litowo-jonowych i później wykorzystywana w przyspieszaniu.

Baterie w aucie ważą około 100 kilogramów i posiada 96 ogniw o napięciu 3,4 V. Samochód przejedzie jakieś dwa kilometry na samym silniku elektrycznym, co wystarczy na wjazd i wyjazd z tzw. "zielonych stref" w dużych miastach. Pojazd posiada także system Start&Stop oraz oferuje ok. 7,5 ton ładowności.

 

 


Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
W końcu przyszedł czas na następcę Ferrari California. Tym razem włoska stajnia przenosi nazewnictwo ze zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję. Co zmieni się w nowym modelu?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic