Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jedna z pierwszych ciężkich hybryd

Jedna z pierwszych ciężkich hybryd

DAF zdecydował o rozpoczęciu produkcji swojego hybrydowego LF Hybrid, 12-tonowego samochodu dystrybucyjnego z równoległym systemem hybrydowym.

Jedna z pierwszych ciężkich hybryd

Wprowadzenie do sieci dystrybucyjnej nowego modelu ma nastąpić jeszcze przed końcem tego roku, zaraz po tym, gdy zakończą się całościowe testy w Wielkiej Brytanii i całej kontynentalnej Europie.

Technologia hybrydowa spowoduje zmniejszenie zużycia paliwa oraz obniżenie emisji CO2 do atmosfery o przynajmniej 10-20%. LF Hybrid posiada równoległy system hybrydowy z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym, gdzie auto jest zasilane silnikiem Diesla, elektrycznym lub dwoma jednocześnie. Silnik napędzany olejem napędowym ma pojemność 4,5 litra PACCAR FR, który spełnia wszystkie wymagania ultraniskiej emisji substancji szkodliwych, określanych normą EEV bez filtra sadzy. Jednosta wytwarza moc 160 koni mechanicznych i połączona jest z sześciobiegową skrzynią biegów Eaton.

Silnik elektryczny zaistalowany został pomiędzy sprzęgłem a skrzynią biegów, który może odgrywać funkcję generatora oraz generatora. Energia generowana podczas hamowania przechowywana jest w bateriach litowo-jonowych i później wykorzystywana w przyspieszaniu.

Baterie w aucie ważą około 100 kilogramów i posiada 96 ogniw o napięciu 3,4 V. Samochód przejedzie jakieś dwa kilometry na samym silniku elektrycznym, co wystarczy na wjazd i wyjazd z tzw. "zielonych stref" w dużych miastach. Pojazd posiada także system Start&Stop oraz oferuje ok. 7,5 ton ładowności.

 

 


Podobne wiadomości:

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Aktualności 2016-04-21

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.