mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jednak bezpieczniej

Jednak bezpieczniej

Ostatni sierpniowy weekend, przedłużony za sprawą wtorkowego święta skończył się dużo bezpieczniej niż rok temu. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych odnotowano mniej wypadków, rannych oraz ofiar śmiertelnych.

Jednak bezpieczniej

Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała zwiększona liczba patroli policyjnych, tym razem aż do późnych godzin wtorku. Wtedy też najwięcej ludzi wracało z weekendowego odpoczynku. Policja wykorzystując ponad 100 wideo-rejestratorów pilnowała przestrzegania dozwolonej prędkości przez kierowców. Poza tym funkcjonariusze zwracali bardzo dużą uwagę na stan techniczny samochodów, sposób przewożenia dzieci oraz zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Głównym aspektem wszystkich kontroli było także sprawdzenie trzeźwości kierowców. W wyniku przekroczenia dozwolonego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu na poczet grzywny policja zabezpieczała na specjalnych parkingach pojazd należący do nietrzeźwego kierowcy. Jednakże na podkreślenie zasługuje fakt, iż odnotowano minimalny spadek liczby zatrzymanych kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu.

Z całego weekendu najbardziej krytycznym dniem była niedziela. Wtedy też w 136 wypadkach zginęły 22 osoby, tyle samo, ile w zeszłym roku. W ten sam dzień zatrzymano też 839 pijanych kierowców. W porównaniu w rokiem ubiegłym było ich mniej o 34 osoby. We wtorek, będący dniem powrotu większości wypoczywających, wypadków (95) jak też i zabitych (16) było nieco mniej niż w niedzielę, lecz i tak stanowczo za dużo.

Podsumowując, przez długi weekend od piątku do wtorku na polskich drogach miało miejsce 561 wypadków, w których zginęło 80 osób. W wyniku zderzeń poszkodowane zostały 843 osoby. Natomiast 3.471 pożegnało się z prawem jazdy wskutek nadmiernej ilości alkoholu we krwi.

Czytaj także:

Trwa długi sierpniowy weekend (2006-08-14)

Czarny weekend na polskich drogach (2006-08-07)

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary (2006-06-19)

Tematy w artykule: długi weekend policja

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~komentator 2006-08-18

tylko LPR moze wpasc na tak swietne pomysly.... niedlugo pewnie bedziemy karac pasazerow za przekroczenie predkosci, albo co lepsze, zle parkowanie! CHORE

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!
Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!
To było do przewidzenia. Ledwo Kodiaq pojawił się na polskich drogach, a zapotrzebowanie na ten model przewyższa możliwości produkcyjne czeskiego producenta. W samej przedsprzedaży zebrano ponad tysiąc zamówień na nowego SUV-a.
Odgadnij model Odgadnij model