mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jednak unijne tablice

Jednak unijne tablice

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Infrastruktury poinformowało o trwających w resorcie pracach nad wprowadzeniem w Polsce unijnych tablic rejestracyjnych.

Decyzja o wprowadzeniu nowego wzoru tablic rejestracyjnych została podjęta przez ministerstwo już w marcu. W stosunku do obecnie stosowanych nowych tablic rejestracyjnych, biało-czerwona flaga w lewej części tablicy zastąpiona zostanie symbolem Unii Europejskiej, czyli 12 gwiazdkami ułożonymi na obwodzie okręgu. Pozostaną natomiast litery "PL", które będą wyróżniać nasz kraj.

Podstawą do zmiany rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U. Nr 133, poz.1123 z późn.zm.) jest rozporządzenie Rady Europy z dnia 3 listopada 1998 r. nr 2411/98 w sprawie uznania w ruchu wewnątrzwspólnotowym znaków wyróżniających państwo członkowskie, w którym zarejestrowano pojazdy silnikowe i ich przyczepy.

W lipcu do konsultacji społecznych zostanie przekazany projekt rozporządzenia określający wymagania dla nowego wzoru tablic rejestracyjnych. Zgodnie z harmonogramem prac "Eurotablice" mają wejść w życie 1 maja przyszłego roku.

W przygotowywanych przepisach nie planuje się obligatoryjnej wymiany używanych obecnie tablic rejestracyjnych, w tym także "czarnych tablic", na tablice nowego wzoru. Planuje się, że pojazdy rejestrowane po 1 maja 2006r. otrzymają nowe wzory tablic. Dopuszczalna będzie wymiana dotychczasowych tablic na wniosek właściciela pojazdu. Nie planuje się również zwiększenia wysokości opłat za wydawanie tablic rejestracyjnych w związku ze zmianą ich wzoru.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril
Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril
Honda kontynuuje swój program ustanawiania rekordów przejazdu kolejnych torów wyścigowych. Tym razem nowy rekord okrążenia dla Hondy Civic Type R na torze Estoril w Portugalii ustanowił Tiago Monteiro.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi