mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jednak unijne tablice

Jednak unijne tablice

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Infrastruktury poinformowało o trwających w resorcie pracach nad wprowadzeniem w Polsce unijnych tablic rejestracyjnych.

Decyzja o wprowadzeniu nowego wzoru tablic rejestracyjnych została podjęta przez ministerstwo już w marcu. W stosunku do obecnie stosowanych nowych tablic rejestracyjnych, biało-czerwona flaga w lewej części tablicy zastąpiona zostanie symbolem Unii Europejskiej, czyli 12 gwiazdkami ułożonymi na obwodzie okręgu. Pozostaną natomiast litery "PL", które będą wyróżniać nasz kraj.

Podstawą do zmiany rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U. Nr 133, poz.1123 z późn.zm.) jest rozporządzenie Rady Europy z dnia 3 listopada 1998 r. nr 2411/98 w sprawie uznania w ruchu wewnątrzwspólnotowym znaków wyróżniających państwo członkowskie, w którym zarejestrowano pojazdy silnikowe i ich przyczepy.

W lipcu do konsultacji społecznych zostanie przekazany projekt rozporządzenia określający wymagania dla nowego wzoru tablic rejestracyjnych. Zgodnie z harmonogramem prac "Eurotablice" mają wejść w życie 1 maja przyszłego roku.

W przygotowywanych przepisach nie planuje się obligatoryjnej wymiany używanych obecnie tablic rejestracyjnych, w tym także "czarnych tablic", na tablice nowego wzoru. Planuje się, że pojazdy rejestrowane po 1 maja 2006r. otrzymają nowe wzory tablic. Dopuszczalna będzie wymiana dotychczasowych tablic na wniosek właściciela pojazdu. Nie planuje się również zwiększenia wysokości opłat za wydawanie tablic rejestracyjnych w związku ze zmianą ich wzoru.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.