mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jedź oszczędnie i wygraj Peugeota

Jedź oszczędnie i wygraj Peugeota

Podczas salonu samochodowego w Brukseli Peugeot ogłosił niecodzienny konkurs "Peugeot Eco Cup". Osoby, które podczas podróży z Paryża do Genewy zużyją najmniej paliwa otrzymają w nagrodę wybrane modele Peugeota.

Jedź oszczędnie i wygraj Peugeota
Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy, którzy czują się mocni w oszczędnej jeździe. W każdym z 18 krajów europejskich, uczestniczących w projekcie, do walki przystąpi czterech kandydatów w czterech samochodach: 207 HDi 90KM, 308 HDi FAP 110KM, 3008 HDi FAP 110KM i 5008 HDi FAP 110KM. Zwycięzcą zostanie ten, kto przejedzie 1000-kilometrową trasę z Paryża do Genewy zużywając jak najmniej paliwa.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie "Peugeot Eco Cup" jest możliwe poprzez strony internetowe poszczególnych krajów (w Polsce http://ecocup.peugeot.com/PL) do 10 lutego 2010 roku włącznie. Zgodnie z regulaminem w każdym kraju zostanie wybranych czterech kandydatów, którzy wraz z osobami towarzyszącymi wezmą udział w niezwykłej wyprawie.

72 samochody, przygotowane tak, aby wszystkie egzemplarze jednego modelu miały taką samą wagę (licząc załogę wraz z bagażem), wyruszą z Paryża w niedzielę, 28 lutego 2010. Trasę do Genewy, liczącą 1000 km, będą musiały pokonać w czasie minimalnym wynoszącym 30 godzin, nie dłuższym jednak niż 36 godzin.

Umiejętności ekologicznej jazdy zostaną nagrodzone. Spośród wszystkich uczestników jadących danym modelem, ten, który zużył najmniej paliwa do przejechania 1000 km, otrzyma nagrodę - nowy samochód (model, którym pokonał trasę). W całym konkursie zostanie więc nagrodzonych 4 uczestników.

Ogłoszenie zwycięzców oraz przekazanie kluczyków do samochodów nastąpi 2 marca 2010, na stoisku Peugeot podczas Salonu Samochodowego w Genewie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot targi Genewa

Podobne wiadomości:

BMW z napędem na przednią oś?

auto motor i sport 0000-00-00

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~sindbad 2010-02-07

Bardzo ciekawy pomysł. Może dam rade wyskrobać trochę czasu na taki wyjazd i jak się uda to się zgłoszę. Zgadzam się, że sam udział w tym wydarzeniu będzie dużym przeżyciem przynajmniej dla mnie.

~jazgot 2010-01-28

Widok 72 samochodów jadących na trasie bez wyprzedzania i niemal z równą prędkością z pewnością będzie niesamowity. Fajnie by było znaleźć się w gronie tych kierowców. Swoją drogą ciekawa akcja peżota. Podpisuję się pod nią jak najbardziej. W spieram zielonych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.