mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jedź wolniej! Będą łapać!

Jedź wolniej! Będą łapać!

Przez najbliższy tydzień (do 15 października) na terenie całej Europy policjanci przy pomocy Straży Miejskiej i Gminnej przeprowadzać będą wzmożone kontrole prędkości.

Jedź wolniej! Będą łapać!
Akcja ta jest jednym z punktów programu poprawy bezpieczeństwa na drogach Europy koordynowanego przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. W Polsce policjanci wspierani przez Straż Miejską skontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji.
 
W ciągu tego tygodnia do pomiaru prędkości i rejestracji naruszeń zostanie skierowana maksymalna ilość sprzętu oraz ludzi. Według różnych badań to wciąż samochody poruszające się z nadmierną prędkością stanowią główne zagrożenie na drogach.
 
Pomiary będą przeprowadzane przy użyciu ręcznych radarów, fotoradarów automatycznie rejestrujących wykroczenia oraz pojazdów nieoznakowanych z videorejestratorem.
 
TISPOL jest międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym policje drogowe z ponad dwudziestu krajów Europy finansowanym przez Komisję Europejską. Polska jest członkiem TISPOL-u od 9 maja 2006 r.
 
 
Tematy w artykule: KGP

Podobne wiadomości:

Te auta najczęściej kradli w 2013 roku

Te auta najczęściej kradli w 2013 roku

Aktualności 2014-01-13

2013: Było bezpieczniej na drogach

2013: Było bezpieczniej na drogach

Aktualności 2014-01-07

Komentuj:

~Kolo 2006-10-14

Wszyscy łamią przepisy bo jak wszędzie jest 40 czy 50 to bzdura a najwięcej wykroczeń popełniają policjanci więc niech nie udają świętoszków bo za niedługo nie będzie można jeździ samochodem tylko rowerem. Sam ostatni widziałem jak policjant nie zatrzymał się na stopie bo i po co.

~kolo 2006-10-14

Niech łapią prawdziwych debili a nie normalnych ludzi. Niech poprawią stan dróg to będzie bezpieczniej bo zawsze gadają za szybko jechał tylko nigdy nikt nie powie że to przez koleiny dziury itp są wypadki.

~Kibitz 2006-10-12

Bzdura! Na szczęście w Warszawce to tałatajstwo się nie pałęta i Bogu dzięki. Jak już się uda wyrwać z korka to chyba normalne, że daje sie 'po garach' ile fabryka dała. Ale i tak staram się nie przekraczać 140, bo na drodze trzeba być ostrożnym. Poza tym nauczcie się szybko ruszać na światłach to nie będzie korków i nie trzeba będzie 'nadganiać' bocznymi uliczkami. To fajtłapy co nie umieja dynamicznie ruszać na światłach powodują, że jeżdżę szybciej, pomyślicie o tym jak znów się zagapicie. Że to WASZA wina, że ja jadę za szybko.

~damian 2006-10-12

dobrze że jest taka akcja przeciez wariatów na drogach nie brakuje

~marma 2006-10-12

Tak kolego Pawle - niech sie ktoś przyjrzy ( a nie przyjży), jak Polacy piszą, bo jak piszą tak i jeżdżą - słoma z butów wystaje, co widać z tego czasem ładnego auta, ale rozumu w czasie kierowania tym autem zero - co Ci przeszkadza jeździć zgodnie z przepisami?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.