mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep Wrangler do serwisu z powodu poduszki

Jeep Wrangler do serwisu z powodu poduszki

Koncern FCA ogłosił akcję serwisową dotyczącą setek tysięcy egzemplarzy modelu Jeep Wrangler. Z powodu usterki poduszka powietrzna w tym samochodzie może nie wystrzelić podczas wypadku.

Jeep Wrangler do serwisu z powodu poduszki

Koncern FCA ogłosił w USA, że do serwisów musi wrócić 392 464 egzemplarzy modelu Jeep Wrangler wyprodukowanych w latach 2007-2010 oraz 7435 sztuk wyprodukowanych w latach 2011-2016. Wszystko z powodu usterki w poduszce powietrznej, która może nie wystrzelić podczas wypadku.

Wszystko z powodu specjalnej złączki, która jest częścią układu elektrycznego kontrolującego pracę poduszki. Element jest narażony na działanie kurzu i brudu, szczególnie podczas jazdy w terenie lub ze ściągniętym dachem i otwartymi szybami. Awaria tego układu może spowodować problemy z odpaleniem poduszki powietrznej, w momencie, gdy będzie potrzebna. W egzemplarzach z uszkodzonym układem na desce rozdzielczej pojawi się ikonka poduszki powietrznej.

Jeep Wrangler to samochód często wykorzystywany do jazdy w terenie, więc na wystąpienie tej usterki może być narażonych wiele egzemplarzy. Podczas wizyty w serwisie złączka elektryczna zostanie wymieniona, co nie powinno zając zbyt wiele czasu.

Na razie problem występuje w samochodach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Producent skontaktuje się w najbliższym czasie ze wszystkimi właścicielami egzemplarzy zagrożonych usterką, aby umówić się do serwisu. Na razie nie zgłoszono żadnych incydentów związanych z tym problemem.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 156 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Wrangler Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Wrangler

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler - tak dziś wyglądałby Willys

auto motor i sport 2016-07-18

Jeep Wrangler to niepodważalna ikona samochodów offroad-owych, której nie byłoby na rynku motoryzacyjnym, gdyby nie powstał Willys MB. Dziś amerykański Willys miałby silnik V6 i 6-biegową skrzynię mechaniczną.

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.