mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep Wrangler do serwisu z powodu poduszki

Jeep Wrangler do serwisu z powodu poduszki

Koncern FCA ogłosił akcję serwisową dotyczącą setek tysięcy egzemplarzy modelu Jeep Wrangler. Z powodu usterki poduszka powietrzna w tym samochodzie może nie wystrzelić podczas wypadku.

Jeep Wrangler do serwisu z powodu poduszki

Koncern FCA ogłosił w USA, że do serwisów musi wrócić 392 464 egzemplarzy modelu Jeep Wrangler wyprodukowanych w latach 2007-2010 oraz 7435 sztuk wyprodukowanych w latach 2011-2016. Wszystko z powodu usterki w poduszce powietrznej, która może nie wystrzelić podczas wypadku.

Wszystko z powodu specjalnej złączki, która jest częścią układu elektrycznego kontrolującego pracę poduszki. Element jest narażony na działanie kurzu i brudu, szczególnie podczas jazdy w terenie lub ze ściągniętym dachem i otwartymi szybami. Awaria tego układu może spowodować problemy z odpaleniem poduszki powietrznej, w momencie, gdy będzie potrzebna. W egzemplarzach z uszkodzonym układem na desce rozdzielczej pojawi się ikonka poduszki powietrznej.

Jeep Wrangler to samochód często wykorzystywany do jazdy w terenie, więc na wystąpienie tej usterki może być narażonych wiele egzemplarzy. Podczas wizyty w serwisie złączka elektryczna zostanie wymieniona, co nie powinno zając zbyt wiele czasu.

Na razie problem występuje w samochodach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Producent skontaktuje się w najbliższym czasie ze wszystkimi właścicielami egzemplarzy zagrożonych usterką, aby umówić się do serwisu. Na razie nie zgłoszono żadnych incydentów związanych z tym problemem.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 153 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Wrangler Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Wrangler

Podobne wiadomości:

Jeep Renegade Night Eagle II już w salonach

Jeep Renegade Night Eagle II już w salonach

Aktualności 2016-11-24

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys. samochodów

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys....

Aktualności 2016-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu
A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu
W najbliższych dniach (17-18.01.2017) nastąpi zmiana organizacji ruchu na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica. Zostaną zamknięte jezdnie, a utrudnienia w ruchu potrwają przez około miesiąc.