mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep Wrangler w limitowanej serii Tomb Raider

Jeep Wrangler w limitowanej serii Tomb Raider

Razem z międzynarodową premierą nowego filmu "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia" (w lipcu tego roku) odbył się rynkowy debiut pojazdu Jeep Wrangler Rubicon limitowanej serii Tomb Raider. W Polsce film wejdzie na ekrany kin 29 sierpnia br.

Jeep  Wrangler w limitowanej serii Tomb Raider

 W filmie tym środkiem transportu bohaterki wirtualnych gier komputerowych Lary Croft (Angelina Jolie) – jest specjalnie w tym celu przygotowana wersja Wranglera Rubicon. “Jeep Wrangler Rubicon ma z natury nieograniczone wprost możliwości, tak więc ekstremalne warunki, w jakich filmowa Lara Croft jeździ swym specjalnym Wranglerem Rubicon nie są niczym nadzwyczajnym” - mówi Jeff Bell, wiceprezes ds. pojazdów Jeep w Chrysler Group – „To nie tylko kwestia plasowania produktu; nasza całościowa, zintegrowana kampania marketingowa dotyczy zarówno promocji filmu jak i nowej wersji Wranglera Rubicon - ‘Tomb Raider’.”
Wrangler Rubicon Tomb Raider powstał specjalnie dla potrzeb filmu na bazie znanego samochodu Jeep Wrangler Rubicon jako symbol niezrównanego potencjału i dzielności pojazdu w najcięższych warunkach. Wrangler Rubicon Tomb Raider odznacza się 16-calowymi obręczami z kutego aluminium, oznakowaniem Tomb Raider oraz szeregiem akcesoriów Mopar, takimi jak ‘balkon świetlny’, nitowane nadkola, orurowanie kraty chłodnicy, ‘diamentowe’ odboje zderzaków, relingi progowe nadwozia oraz rurowe osłony lamp przeciwmgielnych i zespolonych tylnych. Alternatywnie dostępne są: czarne orurowanie wlotu powietrza, osłony lamp przeciwmgielnych, poszerzone i nitowane nadkola w kolorze grafitu, czarne, aluminiowe odboje zderzaków oraz czarne relingi progowe i rurowe osłony lamp tylnych.
Wnętrze Wranglera Rubicon Tomb Raider wyposażono w charakterystyczne akcenty, m.in. tekstylną tapicerkę foteli i siedzeń w barwie ciemnoszarej Dark Slate oraz czerwonymi przeszyciami pośrodku, srebrne obramowanie zestawu wskaźników, czerwone pasy bezpieczeństwa oraz emblemat Tomb Raider z numerem seryjnym. Tak samo jak pojazdy ‘filmowe’ Wrangler Tomb Raider oferowany jest wyłącznie w kolorze nadwozia Bright Silver (jasny-srebrny).
Jako gratka dla prawdziwych kolekcjonerów – licząca nieco ponad 1000 pojazdów seria limitowana jest dostępna w amerykańskiej sieci sprzedaży już od początku lipca bieżącego roku. Cena bazowa Wranglera Rubicon Tomb Raider wynosi USD 28.815 - łącznie z kosztami transportu i dostawy do nabywcy.
Specjalny Wrangler Rubicon, biorący udział w filmie jest dziełem projektantów Jeep Design Studio we współpracy z Kirkiem Petruccelii oraz Grahamem Kelly – z zespołu produkcji wytwórni Paramount. Wersja rynkowa pojazdu – już samodzielnie – została przygotowana przez Jeep Design Studio Chrysler Group. Mechanicznie, Tomb Raider wywodzi się z pojazdu doskonałego: Jeepa Wranglera Rubicon. Posiada manualną blokadę przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego systemu Tru-Lok™, mosty napędowe Dana 44, hamulce tarczowe na wszystkich kołach, skrzynkę rozdzielczą Rock-Trac® z reduktorem o przełożeniu 4:1 oraz specjalnie wzmocnione, 31-calowe ogumienie o maksymalnej przyczepności, ‘wgryzające się z w podłoże’ – dzięki unikalnej rzeźbie bieżnika.
Na dowód jego autentyczności i potencjału – nakręcono 30 i 60-sekundowe spoty reklamowe, zawierające fragmenty filmu oraz zdjęcia z udziałem Angeliny Jolie jako Lary Croft. Kampania prasowa rozpoczęła się w połowie maja (dla wydań czerwcowych) a telewizyjna – wystartowała 9 czerwca. Pierwszy film z cyklu ‘Tomb Raider’ był wielkim sukcesem, z rekordowymi dla kobiecej roli głównej wpływami 47,7 miliona USD - w ciągu tylko pierwszego weekendu po premierze. Na świecie film ten zarobił niemal 300 milionów USD jedynie z pokazów kinowych. ‘Lara Croft’ i ‘Tomb Raider’ są znakami towarowymi firmy Core Design Ltd, a tytuł ‘Cradle of Life’ – (‘Kolebka Życia’) – wytwórni filmowej Paramount.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.