mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep - niekwestionowany lider w swojej klasie

Jeep - niekwestionowany lider w swojej klasie

Dzisiaj na 60 Salonie Samochodowym we Frankfurcie (IAA) Jeep z dumą prezentuje swe najnowsze osiągnięcia. Są to - zmodernizowany Grand Cherokee, nowa, bezpieczniejsza wersja Cherokee o nowych akcentach stylistycznych oraz nieograniczony w swym potencjale Wrangler Rubicon.

„Dzięki niezrównanym możliwościom terenowym Jeep pozostaje niekwestionowanym liderem naszej klasy segmentu 4 x 4” – mówi Thomas Hausch, dyrektor marketingu i sprzedaży Chrysler Group – „najnowsze modele oraz stałe usprawnienia techniczne podnoszą atrakcyjność marki Jeep ponieważ tak pojazdy jak i układy ich napędu są dobrze dostosowane do wymogów rynku europejskiego.”
Pojazdy marki Jeep stanowią istotną część sprzedaży Chrysler Group na rynkach świata (poza Ameryka Północną). W pierwszej połowie bieżącego roku Jeep Grand Cherokee i Jeep Cherokee zajmowały drugie i trzecie miejsce wśród światowych bestsellerów Chrysler Group ze sprzedażą 16.206 i 15.381 sztuk, co stanowiło 46 procent zagranicznych obrotów detalicznych Grupy w tym okresie.
Silniki wysokoprężne są najpopularniejsze w Europie Zachodniej, gdzie 86 procent pojazdów Grand Cherokee oraz 77 procent Cherokee sprzedanych w pierwszym półroczu 2003 wyposażonych było w silniki Diesla.
Jeep Grand Cherokee łączy w sobie potencjał terenowy, luksus i styl z niespotykanym wyważeniem mocy, bezpieczeństwa oraz drogowych własności jezdnych. Oferowany obecnie w Europie zmodernizowany Grand Cherokee, odznacza się nowymi akcentami nadwozia, podkreślającymi ekskluzywność wzorniczą i najwyższej klasy napęd 4 x 4. Na nowy wygląd wszystkich odmian Grand Cherokee składa się zmodyfikowany pas przedni, krata wlotu powietrza i okrągłe lampy przeciwmgielne. Wyposażenie fabryczne może obejmować ponadto nowy system nawigacji drogowej.
Jeep Cherokee to bezkompromisowy pojazd 4 x 4, odznaczający się doskonałym wyważeniem zdolności terenowych z komfortem jazdy szosowej oraz wyróżniającą się stylizacją. W najnowszych wersjach Cherokee jeszcze więcej uwagi poświęcono bezpieczeństwu oraz estetyce elementów wnętrza i nadwozia. Przy swej gamie modelowej – Sport, Limited i Renegade oraz wyborze zespołów napędu Cherokee jak nigdy jest gotów jechać gdzie oczy poniosą, ku satysfakcji swego kierowcy.
Dzięki prawdziwie unikalnemu stylowi i dzielności terenowej Wrangler pozostaje duchem i symbolem swej marki. Swe mistrzostwo pokazuje po raz kolejny najwyższej próby off-roadową wersją Rubicon. Jeep Wrangler Rubicon powstał do jazdy w warunkach najtrudniejszych, z którymi przedtem zmierzyć się mogły jedynie pojazdy specjalnie modyfikowane.
Począwszy od 23 czerwca 1941 roku aż do czasów obecnych Jeep symbolizuje autentyczny potencjał napędu 4 x 4, innowacyjną technikę oraz dążenie do doskonałości. Dzięki projektowi Willys-Overland „Jeep” był prekursorem segmentu 4 x 4 ponad sześćdziesiąt lat temu oraz trwającej do dzisiaj mody na kompaktowe pojazdy SUV (rekreacyjno-użytkowe), lansując pierwszy 4-drzwiowy Jeep Cherokee 4 x 4 w roku 1984. Także i dzisiaj Jeep szczyci się bezpośrednim pochodzeniem od swych słynnych przodków.
Znak towarowy Jeep, zastrzeżony w 1950 roku – stał się jedną z najbardziej znanych marek firmowych na świecie oraz synonimem zdolności poruszania się w terenie. Pojazdy marki Jeep spotykane są obecnie w niemal 100 krajach całego świata, a ich sprzedaż pod tą dumną marką przekroczyła już 9 milionów sztuk. W ciągu 60 lat Jeep zdobył reputację solidnego, uniwersalnego pojazdu z napędem 4 x 4 i autentycznych zdolnościach do jazdy terenowej. Był zawsze bohaterem – niekoniecznie w znaczeniu militarnym – także i mniej efektownych wydarzeń, takich jak uprawa ziemi czy akcje ratunkowe w czasie klęsk żywiołowych.
W ciągu tych trudnych lecz ciekawych lat powstały pojazdy pionierskie i nowatorskie, od wojennego MB - aż do dzisiejszych konstrukcji o niespotykanej nowoczesności i wyrafinowaniu.Jako bogaty w tradycje twórca segmentu SUV Jeep zamierza także i w przyszłości pozostać liderem tego rynku. v

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!