mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep z otwieranym dachem

Jeep z otwieranym dachem

Od kilku tygodni w sieci krążą już zdjęcia nadchodzącego modelu Jeep Grand Cherokee, jednakże prawdziwa nowość w tym aucie została jak do tej pory pominięta. Otóż samochód ten zostanie wyposażony (najprawdopodobniej w opcji) w rozsuwany dach.

Jeep z otwieranym dachem

Inspiracja dla stworzenia nowego samochodu nadeszła najprawdopodobniej od prezentowanego podczas targów NAIAS modelu ASC Cosmos Hummer H3. Jego cechą charakterystyczną jest właśnie nietypowy jak na tego typu samochody dach. W przyłapanym podczas testów modelu Cherokee pierwszą rzeczą, która rzuca się w oko jest właśnie ten element ukryty pod sporym kamuflażem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, samochód ten nie znajdzie szybko konkurenta oferującego podobny element. Jak na razie nie można jeszcze potwierdzić kto jest odpowiedzialny z projekt i produkcję rozsuwanego dachu, lecz nieoficjalne spekulacje donoszą, że będzie to właśnie firma ASC.

Nowy Jeep Cherokee, który tymczasowo ukrywa się pod kryptonimem KK zejdzie z taśm produkcyjnych najprędzej w lipcu 2007 roku. Na dobry początek będzie on dostępny wraz z jednostkami o pojemności 3,7 oraz 4,0 litra. Pod koniec 2008 roku w zestawieniu pojawi się także wersja wysokoprężna. Nowa odsłona Jeepa Cherokee zostanie wyposażona w system Load `n` Go, który znany jest także w konkurencyjnym modelu Dodge Nitro. W standardzie dostępne będą również takie elementy jak system kontroli trakcji oraz wspomaganie jazdy 'pod górkę'. W stosunku do poprzedniej wersji samochodu, koło zapasowe z tylnej klapy powędrowało pod podwozie. Klapa bagażnika pozostanie dwuczęściowa, z możliwością niezależnego otwierania samej szyby. Pomimo dużego podobieństwa w wyglądzie i konstrukcji do Dodge`a Nitro, nowy produkt Jeepa będzie lepiej przystosowany do jazdy off-road.

Czytaj także:

Dodge Nitro razem z Cherokee (2005-12-02)

Odświeżony Jeep Cherokee (2004-09-24)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Cherokee Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Cherokee

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Aktualności 2017-02-10

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

~AA 2006-11-06

BEZ JAJ

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.