mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jelcz: Koniec produkcji, będą zwolnienia

Jelcz: Koniec produkcji, będą zwolnienia

To już koniec Jelczańskich Zakładów Samochodowych, jednej z legend polskiej motoryzacji. Jeszcze do końca października produkowane będą ostatnie autobusy. Potem pracowników czekają zwolnienia, a syndyk sprzeda obiekty należące do spółki.

Jelcz: Koniec produkcji, będą zwolnienia
Przez lata Zakłady Samochodowe Jelcz S.A. były krajową potęgą w produkcji autobusów i samochodów ciężarowych. Niestety z czasem pojawiły się problemy, którym nie zaradził Sobiesław Zasada (jego firma kupiła fabrykę). Pozostałościami po czasach świetności są tylko gigantyczne, niewykorzystywane hale produkcyjne, 90 hektarów ziemi i puste biurowce.

W związku z ogromnym zadłużeniem ogłoszono upadłość firmy, jednak dzięki dobrej koniunkturze przemysłu motoryzacyjnego było możliwe kontynuowanie produkcji autobusów. Do tej pory Jelcz miał odbiorców na nowe pojazdy, a produkcja była zakontraktowana to końca października bieżącego roku.. Niestety firma nie otrzymała nowych zamówień na kolejne miesiące, dlatego też nie jest możliwa dalsza produkcja. Jak podaje Gazeta Wrocławska, pracę w Jelczu straci około 200 osób. Natomiast syndyk masy upadłościowej Marek Rybak zamierza sprzedać dwie części zakładu. Prawdopodobnie procedury przetargowe zakończą się w przyszłym roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~dalia 2009-03-15

Nie wiem jak ciezarówki, ale autobusy niestety zawsze źle traktowały klienta.A swoją drogą miło wspomnieć ogórka

~masta 21 2009-02-28

Juz nie długo ni zobaczymy na naszych drogach jelonków.A szkoda;(

~tomek 1290 2009-02-08

jelcz to prawdziwa polska ciężarówka.Wielka szkoda

~piotrek 2008-11-08

szkoda tej polskiej motoryzacji!!!!a przecierz jelcz i star budowaly polske po wojnie.poczekajmy kiedys i te zachodnie firmy spotka taki sam los

~Marco 2008-10-30

Wielka szkoda bo to długa tradycja i naprawdę dobre autobusy. Myślę że to wina przede wszystkim syndyka, bo dla nich liczy się tylko nagrabienie do siebie a nie ratowanie spółek. Choc też wielu naszych przedsiębiorców którzy zamiast kupic nowy autobus ściągają szrot z niemiec

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Koncern z Ingolstadt zaprezentował najmocniejszą odmianę swojego supersamochodu. Wersja R8 Spyder V10 Plus to najmocniejszy kabriolet z logo czterech pierścieni, jaki kiedykolwiek powstał.