mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jelcz: Koniec produkcji, będą zwolnienia

Jelcz: Koniec produkcji, będą zwolnienia

To już koniec Jelczańskich Zakładów Samochodowych, jednej z legend polskiej motoryzacji. Jeszcze do końca października produkowane będą ostatnie autobusy. Potem pracowników czekają zwolnienia, a syndyk sprzeda obiekty należące do spółki.

Jelcz: Koniec produkcji, będą zwolnienia
Przez lata Zakłady Samochodowe Jelcz S.A. były krajową potęgą w produkcji autobusów i samochodów ciężarowych. Niestety z czasem pojawiły się problemy, którym nie zaradził Sobiesław Zasada (jego firma kupiła fabrykę). Pozostałościami po czasach świetności są tylko gigantyczne, niewykorzystywane hale produkcyjne, 90 hektarów ziemi i puste biurowce.

W związku z ogromnym zadłużeniem ogłoszono upadłość firmy, jednak dzięki dobrej koniunkturze przemysłu motoryzacyjnego było możliwe kontynuowanie produkcji autobusów. Do tej pory Jelcz miał odbiorców na nowe pojazdy, a produkcja była zakontraktowana to końca października bieżącego roku.. Niestety firma nie otrzymała nowych zamówień na kolejne miesiące, dlatego też nie jest możliwa dalsza produkcja. Jak podaje Gazeta Wrocławska, pracę w Jelczu straci około 200 osób. Natomiast syndyk masy upadłościowej Marek Rybak zamierza sprzedać dwie części zakładu. Prawdopodobnie procedury przetargowe zakończą się w przyszłym roku.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~dalia 2009-03-15

Nie wiem jak ciezarówki, ale autobusy niestety zawsze źle traktowały klienta.A swoją drogą miło wspomnieć ogórka

~masta 21 2009-02-28

Juz nie długo ni zobaczymy na naszych drogach jelonków.A szkoda;(

~tomek 1290 2009-02-08

jelcz to prawdziwa polska ciężarówka.Wielka szkoda

~piotrek 2008-11-08

szkoda tej polskiej motoryzacji!!!!a przecierz jelcz i star budowaly polske po wojnie.poczekajmy kiedys i te zachodnie firmy spotka taki sam los

~Marco 2008-10-30

Wielka szkoda bo to długa tradycja i naprawdę dobre autobusy. Myślę że to wina przede wszystkim syndyka, bo dla nich liczy się tylko nagrabienie do siebie a nie ratowanie spółek. Choc też wielu naszych przedsiębiorców którzy zamiast kupic nowy autobus ściągają szrot z niemiec

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.