mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jesienią nowa produkcja w Michelin w Olsztynie

Jesienią nowa produkcja w Michelin w Olsztynie

Jesienią bieżącego roku Michelin rozpocznie produkcję nowych mieszanek gumowych do produkcji opon w fabryce w Olsztynie. Jest to jeden z etapów większej inwestycji obejmującej również centrum logistyczne i magazynowe. Łącznie Michelin zamierza zainwestować blisko 250 mln euro.

Jesienią nowa produkcja w Michelin w Olsztynie

Inwestycja w Polsce jest największym przedsięwzięciem francuskiego koncernu w Europie. Projekt zakłada zwiększenie produkcji opon osobowych i dostawczych z szybko rosnących segmentów 4x4 i aut klasy średniej, rozbudowę produkcji półfabrykatów oraz rozbudowę magazynów wyrobów gotowych. Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie ponad 500 nowych miejsc pracy w fabryce.

Michelin Polska S.A. jest liderem w segmencie premium, z udziałem w rynku sięgającym 33%. Firma eksportuje swe wyroby do 60 krajów świata. Do krajów europejskich trafia 89% eksportu, z czego ponad 70% do krajów Unii Europejskiej


Przeczytaj także:

Michelin inwestuje (2007-01-16)

Nowe projekty Michelin (2006-11-15)

 


 

Komentuj:

~lk 2007-08-01

Nie wszystko to zasługa PIS, ale zgodze się że PIS to najlepsza partia, jaką Polska miała kiedykolwiek i marzy mi się, żeby rządzili wiele kadencji. Wtedy coś ruszy w Polsce, wyjdziemy z tego bagna i jest szansa że za kilkadziesiąt Polska nie będzie już odstawać od Europy Zach. L.K.

~BRAWO PIS ! 2007-08-01

Za czasów SLD i PO wszyscy inwestorzy uciekali gdzie pieprz rośnie, a dziś PIS rządzi 2 lata i powstaje więcej inwestycji niż przez ostatnie 50 lat.... PKB rośnie, export rośnie, przybywa inwestorów, buduje się drogi i mieszkania w olbrzymim tępie (choć daleko do obiecanych 3 mln. :) ), bezrobocie spadło do tego stopnia że pracodawcy nie mogą znależć pracowników i ściąga się ludzi ze Wschodu ! OBY PIS rządził kilka- kilkanaście kadencji to naprawią błedy (lub celowe działania anty-Polskie) SLD i PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.