mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jesienią nowa produkcja w Michelin w Olsztynie

Jesienią nowa produkcja w Michelin w Olsztynie

Jesienią bieżącego roku Michelin rozpocznie produkcję nowych mieszanek gumowych do produkcji opon w fabryce w Olsztynie. Jest to jeden z etapów większej inwestycji obejmującej również centrum logistyczne i magazynowe. Łącznie Michelin zamierza zainwestować blisko 250 mln euro.

Jesienią nowa produkcja w Michelin w Olsztynie

Inwestycja w Polsce jest największym przedsięwzięciem francuskiego koncernu w Europie. Projekt zakłada zwiększenie produkcji opon osobowych i dostawczych z szybko rosnących segmentów 4x4 i aut klasy średniej, rozbudowę produkcji półfabrykatów oraz rozbudowę magazynów wyrobów gotowych. Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie ponad 500 nowych miejsc pracy w fabryce.

Michelin Polska S.A. jest liderem w segmencie premium, z udziałem w rynku sięgającym 33%. Firma eksportuje swe wyroby do 60 krajów świata. Do krajów europejskich trafia 89% eksportu, z czego ponad 70% do krajów Unii Europejskiej


Przeczytaj także:

Michelin inwestuje (2007-01-16)

Nowe projekty Michelin (2006-11-15)

 


 

Komentuj:

~lk 2007-08-01

Nie wszystko to zasługa PIS, ale zgodze się że PIS to najlepsza partia, jaką Polska miała kiedykolwiek i marzy mi się, żeby rządzili wiele kadencji. Wtedy coś ruszy w Polsce, wyjdziemy z tego bagna i jest szansa że za kilkadziesiąt Polska nie będzie już odstawać od Europy Zach. L.K.

~BRAWO PIS ! 2007-08-01

Za czasów SLD i PO wszyscy inwestorzy uciekali gdzie pieprz rośnie, a dziś PIS rządzi 2 lata i powstaje więcej inwestycji niż przez ostatnie 50 lat.... PKB rośnie, export rośnie, przybywa inwestorów, buduje się drogi i mieszkania w olbrzymim tępie (choć daleko do obiecanych 3 mln. :) ), bezrobocie spadło do tego stopnia że pracodawcy nie mogą znależć pracowników i ściąga się ludzi ze Wschodu ! OBY PIS rządził kilka- kilkanaście kadencji to naprawią błedy (lub celowe działania anty-Polskie) SLD i PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.